Facebook Google+ Twitter

Gangsterzy i karabiny. Chicago nad Wisłą, w Pionkach

"Chicago"- musical w dwóch aktach. Niech porwie was klimat gangsterskiego Chicago oraz.. ten cały jazz!

 / Fot. materiały prasowePo długiej, męczącej, usłanej objazdami drodze dotarłam 26 czerwca na premierę musicalu "Chicago"... w Pionkach. Małe, 23-tysięczne miasteczko, a jakże otwarte na kulturę. Miejski Ośrodek Kultury widać było z daleka dzięki plakatom "CHICAGO".

Widziałam już wiele spektakli "Chicago" w różnej reżyserii i z różnymi zawodowymi wykonawcami w Teatrach Muzycznych i nie tylko. To w Pionkach przeszło najśmielsze oczekiwania i wywarło na mnie oszałamiające wrażenie. Jak tacy młodzi amatorzy mogą pokazać taki spektakl? Sala widowiskowa w MOK na 200 miejsc pękała w "szwach". Była wypełniona do ostatniego miejsca.

W rolach tytułowych występowali utalentowani amatorzy, świeżo upieczeni maturzyści. Wszyscy z pięknymi, umiejętnie prowadzonymi głosami i dużym talentem aktorskim. Grupa tej młodzieży prowadzona jest już od 2 lat przez młodego reżysera, aktora i śpiewaka w jednej osobie - studenta V roku Akademii Muzycznej w Gdańsku, wydziału wokalno-aktorskiego. (w ciągu tych 2 lat zdążyli już wystawić dwa musicale: "Lato miłości" i "Jesus Christ Superstar").

 / Fot. materiały prasowePokazali "Chicago", które spokojnie mogliby zaprezentować w miejscu, gdzie zaczęła się historia musicali - na Broadway'u! Tak, nie pomyliłam się. Właśnie na Broadway'u!

Libretto oparte jest na autentycznych wydarzeniach, "o morderstwie, chciwości, korupcji, przemocy, wyzysku, wiarołomności i zdradzie, czyli o tych wszystkich rzeczach, które są" - jak zapowiada Mistrz Ceremonii.

Scenografia oddaje tę mroczną atmosferę gangsterskiego Chicago lat 20-tych. Skąpe stroje "panienek", fryzury mężczyzn i surowy wystrój sceny dodają tajemniczości.

Znakomita choreografia wypełniła przestrzeń scenicznąm, a techniczne umiejętności zarówno solistów, jak i baletu porywały publiczność do braw. Wspaniały humor, muzyka, piosenka, taniec, to wszystko w rytmie jazzu. Jazz królował na scenie. Po skończonym przedstawieniu owacjom na stojąco nie było końca. Informacje o obsadzie, następnych spektaklach i zdjęcia na stronie: mtmteatr.pl.

Spieszcie zobaczyć ten musical w Pionkach!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Proszę próbować i nie zrażać się.Działa!!pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten link: mtmteatr.pl niestety nie działa! Pomimo tego 5* za młodzieżowy entuzjazm ; )) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.