Facebook Google+ Twitter

Gangsterzy z „młodego Pruszkowa” zatrzymani

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-16 16:26

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało 9 członków zorganizowanej grupy przestępczej, wywodzącej się z tak zwanego "młodego Pruszkowa". Według CBŚ, grupa zajmowała się handlem narkotykami. Jak ustalili policjanci z Centralnego Biura Śledczego, członkowie szajki wprowadzali do obrotu przemycaną z zagranicy marihuanę, tabletki ecstasy i amfetaminę.

Grupa działała w latach 2000-2005. Z zebranych materiałów wynika, że jej członkowie wprowadzili na rynek ponad 150 kilogramów narkotyków, w tym co najmniej 100 kilogramów marihuany. Funkcjonariusze CBŚ szacują, że czarnorynkowa wartość narkotyków mogła sięgnąć około 3 milionów złotych.

Zatrzymani to osoby w wieku od 22 do 38 lat. Grupą kierował 29-letni Norbert S., który został zatrzymany już wcześniej w innej sprawie i pod koniec stycznia postawiono mu zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

W sumie zatrzymano 23 osoby, z czego 11 osadzono w areszcie. Według funkcjonariuszy CBŚ, rozbicie "młodego Pruszkowa" jest elementem strategii mającej na celu niedopuszczenie do przenoszenia się grup przestępczych i odradzania się ich w mniejszych miejscowościach. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.