Facebook Google+ Twitter

Gapowicze szturmują ZTM

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-31 07:28

"Życie Warszawy" przypomina, że od poniedziałku drożeją bilety komunikacji miejskiej. Zdaniem gazety, nowe ceny skłoniły jeżdżących na gapę do szturmu na miejskie kasy.

Dziennik wylicza, że od 2 czerwca na najpopularniejszy jednorazowy bilet wydamy 2,80 zł- 40 groszy więcej niż dotychczas, na dobowy - 9 złotych ( teraz 7,20), a na 30-dniowy - 78 złotych (zamiast 66).
"Życie Warszawy" pisze, że urzędnicy zakładali „najazd" pasażerów, którzy w ostatniej chwili będą chcieli po starych cenach zakodować na karcie miejskiej bilet 30- albo 90-dniowy. Zarząd Transportu Miejskiego twierdzi natomiast, że nic takiego się nie stało. Według gazety, ZTM miesięcznie sprzedaje średnio 400 tysięcy biletów 30-dniowych i 40 tys. 90-dniowych. Zdaniem urzędników, w maju ta granica nie zostanie przekroczona.
Zarząd przeżywa za to szturm gapowiczów, którzy przyszli uregulować zaległe rachunki.
"Życie Warszawy" wyjaśnia, że od poniedziałku drożeją nie tylko bilety, ale także kary za ich brak. Od poniedziałku za jazdę bez biletu zapłacimy 150 zł, a nie 120 zł jak teraz. Według ZTM pasażerowie przestraszyli się, iż miasto będzie próbowało wyegzekwować zaległe długi po nowej cenie, co jest niemożliwe, bo prawo nie działa wstecz.
Zdaniem dziennika, kontrowersje budzi też nowy jednorazowy bilet za 4,20 zł, z którym pojeździmy po strefie podmiejskiej. Dzisiaj kosztuje on prawie o połowę mniej- 2,40 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.