Facebook Google+ Twitter

Garbo Dakar Sabat 2011 rusza w sierpniu

Garbo Dakar Sabat 2011 to rajd dla miłośników garbusów. Odbędzie się 12-15 sierpnia w województwie świętokrzyskim.

Trzeci człon nazwy nie jest przypadkowy - rajd będzie organizowany w okolicach Łysej Góry.

Impreza rozpocznie się 12 sierpnia w Miedzianej Górze. Tam też planowany jest nocleg. Organizatorzy nie planują żadnych atrakcji na ten dzień, ale zachęcają do zawarcia nowych znajomości.

Jak informuje Garbo Dakar, w sobotę ok. godz. 10 rozpocznie się rajd. Jego trasa będzie wynosić ok. 200 km. Uczestnicy dostaną listę z miejscami, które będą musieli odwiedzić; będą mogli niektóre z nich ominąć, ale wtedy zdobędą mniej punktów. Dzień zostanie zakończony w Starachowicach.

Zobacz, co działo się 9 lipca na zlocie garbusów w Krakowie!

Niedzielna trasa będzie już krótsza - do przejechania będzie ok. 100 km. Meta przewidziana jest w Sandomierzu - tam na wieczór zaplanowane jest wspólne ognisko.

W poniedziałek zostaną ogłoszeni zwycięzcy oraz zostaną wręczone nagrody.

Organizatorem rajdu jest Towarzystwo Przyjaciół Volkswagena Garbusa „Garbiarnia”.

A teraz kilka praktycznych uwag:
- jeżeli planujesz spożywać napoje procentowe podczas imprezy, to lepiej w ogóle się na nią nie wybieraj; organizatorzy zapowiadają, że będą badać każdego uczestnika alkomatem
- koszt rajdu to 19,98 zł; jeżeli planujesz nocować na polach namiotowych, będziesz to mógł zrobić za darmo, jeśli jednak zdecydujesz się na nocleg w motelach i schroniskach, będziesz musiał ponieść dodatkowe koszty
- jeżeli nie jesteś właścicielem garbusa, ale innego "pojazdu z duszą", będziesz mógł również wziąć udział w rajdzie; warunek jest jeden - twój pojazd nie może zostać wyprodukowany później niż 1 stycznia 1983 r.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.