Facebook Google+ Twitter

Garbów. Wójt z inicjatywą

Historia dwóch kobiet, które zdecydowały się wziąć udział w szkoleniach, dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego i osiągnęły sukces w biznesie. Duża w tym zasługa wicewójt Garbowa, piszącej wnioski i zapraszającej na szkolenia.

Niewielka gmina Garbów w województwie lubelskim doskonale pozyskuje unijne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego m.in. na szkolenia dla mieszkańców i edukację przedszkolną najmłodszych. Duża w tym zasługa wicewójt Gminy Garbów Małgorzaty Sanaluty, która - wraz z pracownikami - przygotowuje wnioski o dofinansowanie szkoleń i działań edukacyjnych. - Najważniejszy jest dobry pomysł, który wynika ze znajomości potrzeb mieszkańców Gminy, potem pozostaje już tylko precyzyjnie wypełnić wymagania, stawiane przez instytucję, ogłaszającą konkurs na projekty - przekonuje pani wicewójt. Małgorzata Sanaluta niezbędne doświadczenie zdobyła, uczestnicząc s konferencjach i szkoleniach, realizowanych jeszcze dzięki funduszom przedakcesyjnym, czyli dostępnym przed przystąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej.
- Już w latach 2004-2006 mieliśmy możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń w pisaniu projektów, np. do programu SAPARD - wyjaśnia M. Sanaluta. Dziś jest jedną z nieformalnych liderek wśród wójtów podlubelskich gmin, jeżeli chodzi o efektywność w zdobywaniu dotacji, przede wszystkim z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Jeden z projektów, skierowany do najmłodszych, pt. "W gminie Garbów Jaś i Ola chodzą do przedszkola" został oceniony najlepiej wśród 139 projektów. - Podpisanych zostało tylko 10 umów, a projekt opracowany przez Gminę Garbów otrzymał maksymalną liczbę punktów - mówi Zastępca Dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Rafał Sobiech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.