Facebook Google+ Twitter

Garść informacji o nadciągającym Burn Selector Festival

Kilka czołowych postaci sceny alternatywnej i elektronicznej zapowiedziano na tegoroczny Burn Selector Festival, który będzie miał miejsce między 3 i 4 czerwca w Krakowie.

 / Fot. Katy B promoStarą ligę reprezentował będzie skandynawski zespół Ladytron, znany z kilku znakomitych albumów i parkietowych hitów. W Krakowie poza starymi szlagierami zaprezentują prawdopodobnie także nowy materiał, który ma wyjść w tym roku i nosił będzie tytuł "Gravity The Seducer".

Powiewem świeżości i objawieniem tanecznej, niemainstreamowej sceny jest Katy B, dziewczyna bawiąca się dyskotekowym popem i niekompromisowym dub stepem. Pomimo młodego wieku zdążyła już zainteresować sobą takie postaci jak Benga czy Ms Dynamite. Teraz pracuje nad swoim debiutanckim albumem.

Kto jeszcze zagra na Burn Selector Festival

SebastiAn reprezentuje francuską scenę elektroniczną - zaczął z impetem od remiksu utworu Daft Punk, później pracował wspólnie z Bloc Party, Klaxons i Uffie oraz skomponował muzykę do filmu "Noutre Jour Vendera". Zbliżający się wielkimi krokami debiut "Total" ukaże się nakładem ważnego dla sceny elektronicznej wydawnictwa Ed Banger.

Bodajże najbardziej oczekiwana nad Wisłą była jednak La Roux, której single dwa lata temu wywołały ogromne poruszenie wśród publiczności i krytyków. Pamiętam, jak namiętnie odgrywane były przez MTV2. Artystka pracuje nad nowym zestawem tanecznych hitów - na Selectorze przekonamy się, czy ma on szansę przebić potencjał debiutanckiej płyty "La Roux".

Does it Offend You, Yeah? to prowokacyjne elektro zmieszane z gitarami, porównywalne do Digitalism czy Klaxons, Gorillaz albo Daft Punk. Mają na swoim koncie dwa albumy i towarzystwo chociażby Sebastiena Graingera z Death From Above 1979 w singlu "Let's Make Out". Ich występy to istna kakofonia dźwięków i świateł, o czym przekonują nagrania takie jak to:


Klaxons to brytyjscy przedstawiciele nu-rave (co udało im się przynajmniej w przypadku rewelacyjnego debiutu) i wielka sensacja sprzed kilku lat. Po przerwie wrócili z nowym albumem, który został w dużej części zaprezentowany na koncercie podczas Openera. Było tłumnie i gorąco, "Surfing the Void" podobało się publiczności, choć sam album zdecydowanie ustępuje swojemu poprzednikowi. 3 czerwca w Krakowie zagrają swój trzeci koncert w Polsce, który warto będzie przeżyć.

Gwiazdami, których nie trzeba streszczać ani przedstawiać, są Hercules and Love Affair, którzy przywiozą ze sobą świeży zestaw "Blue Songs", Crystal Castles - ogromnie u nas popularni i słynący z destrukcyjnych i karkołomnych popisów. Pojawią się też The Orb, French Soler i Logo - wszystkie trzy projekty to obietnica kolejnych godzin spędzonych w dzikim tańcu.

Karnet i bilety jednodniowe na festiwal dostępne są na stronie Selectora w cenach 150 i 210 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.