Facebook Google+ Twitter

Garuda Indonesia znowu lata do Europy

Największe indonezyjskie linie lotnicze, rządowe Garuda Indonesia, odnowiły stałe połączenia z Europą. Na tym jednak zarząd firmy nie poprzestaje. Planowane jest ciągłe powiększanie floty powietrznej i pomnażanie połączeń.

Prezes największego przewoźnika lotniczego w Republice Indonezji, linii Garuda Indonesia, Emirsyah Satar, poinformował na odbywającym się w Singapurze światowym forum lotnictwa o „Powrocie” jego firmy do globalnego biznesu lotniczego. Mówiąc to miał na myśli dwa symboliczne aspekty tego powrotu, a w wywiadzie dla dzisiejszego „Jakarta Globe” nakreślił dodatkowo plany spółki na najbliższe lata.

W czerwcu tego roku odbył się pierwszy od prawie 4 lat, lot transkontynentalny linii indonezyjskich do Europy.
Garuda Indonesia odzyskała licencję dopuszczającą loty na stary kontynent, po tym jak Unia Europejska zamknęła w 2007 swoją przestrzeń powietrzną dla operatorów z Indonezji. Stało się tak po serii incydentów i wypadków lotniczych na Archipelagu.

Druga płaszczyzna symbolicznego „come back’u” Garudy to przyspieszenie rozwoju, jakie zamierza osiągnąć zarząd firmy poprzez podniesienie kapitału spółki. Ma się to odbyć za pomocą klasycznego narzędzia rynkowego, czyli emisji nowych akcji która nastąpi w lutym przyszłego roku. Między innymi za uzyskane ta drogą środki planowany jest zakup sześciu nowych samolotów Airbus A330-200. Powiększenie floty zamknie się w kwocie 1,5 miliarda dolarów.

Mimo, iż ponowne loty do Europy podniosły status i image firmy, jako bezpiecznego przewoźnika, zarząd planuje skoncentrować się również na obsłudze połączeń w Azji Południowo-Wschodniej oraz w samej Indonezji. Badania rynkowe sektora mówią wyraźnie, iż w tej części świata wciąż istnieje olbrzymi niewykorzystany potencjał do zagospodarowania.
W okresie najbliższych 4 lat Garuda Indonesia planuje zwiększenie liczby połączeń międzynarodowych z 18 do 28 a krajowych z 23 do 34.

Brytyjska firma audytorska Skytrax przeprowadzająca badania kondycji przewoźników powietrznych na całym świecie, określiła Garuda Indonesia mianem linii o „największych pozytywnych zmianach” w ubiegłym roku w skali całego globu. Rok ubiegły zamknięto w GI z zyskiem netto o wartości 100 mln dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.