Facebook Google+ Twitter

Gary Glitter z ośmioma zarzutami obcowania z nieletnimi

Glam rockowa legenda lat 70-tych upada coraz niżej. Przed londyńskim sądem rozstrzygną się losy Gary'ego Glittera, któremu zarzucono osiem przestępstw na tle seksualnym z udziałem nieletnich. Dawny idol był już karany za podobne czyny.

Po latach - zdetronizowany król glam rocka, Gary Glitter. https://ihatehate.wordpress.com/?s=Glitter&submit=Search licencja: CC3.0 / Fot. ihateihateGary Glitter został oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym. Rockman przejawia skłonności do współżycia z bardzo młodymi osobami. Osiem zarzutów dotyczy przypadków w których ofiarami były młode dziewczynki. Rzecz miała miejsce pod koniec lat 70-tych i nie została zapomniana przez brytyjskie prawodawstwo.

Legenda glam rocka winien stawić się w dniu 19 czerwca przed oblicze sądu Westminster w Londynie. Tym razem będzie występował pod swoim prawdziwym nazwiskiem, czyli Paul Francis Gadd. Ponad 1,5 roku temu został pierwszym z zatrzymanych podczas operacji "Yewtree" (z ang. Cis). Scotland Yard niczym "Archiwum X" badał przewiny skrywane latami przez wiekowych lub nieżyjącycych już pedofilów. Sensacją okazało się wydobycie na światło dzienne tajemnic prezentera BBC Jimmy'ego Savile'a (zm. 2011r.) i innych osób publicznych. Odkryto ślady istnienia typowej siatki towarzyskiej, której działanie pozwalało na sprawny obrót i przekazywanie pożądanego towaru, jakim jest owoc zakazany w postaci osób nieletnich i dzieci. "Yewtree" ujawniło tajemnice takich zainteresowań; głównie dotyczyło to bardzo młodych dziewczynek.

W sprawie decyzji jaką podjęła wobec Paula Gadda instytucja Crown Prosecution Service (CPS - Koronna Służba Prokuratorska), wypowiedział się szef londyńskiej prokuratury, Baljit Ubhey: "Musimy skrupulatnie rozważyć dowody zebrane przez policję odnośnie Paula Gadda, znanego również jako Garry Glitter." Aresztowanie podejrzanego nastąpiło w dniu 28 października 2012r. Zebrany materiał dowodowy, który obciąża jego osobę został od tego czasu wzbogacony o kolejne ważne informacje. "Istnieją wystarczające dowody i jest w interesie publicznym, aby oskarżyć pan Gadda o ośmiokrotne naruszenie Sexual Offences Act 1956" [Ustawa o przestępstwach na tle seksualnym z 1956 r. - przyp. aut.] - powiedział Ubhey. W jednym przypadku zarzut dotyczy udostępnienia narkotyku dziewczynce poniżej 13 roku życia w celu uzyskania przyzwolenia na cielesne obcowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.