Facebook Google+ Twitter

Gąsienica-Daniel i Król najlepszymi Polakami w snowboardowym Pucharze Europy!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-12-10 10:37

W dniach 7-8 grudnia w miejscowości Hochfugen (Austria) odbyły się dwie pierwsze edycje Pucharu Europy w sezonie 2013/14. W sobotę i w niedzielę rozegrano gigant równoległy.

 / Fot. Marcin SitarzDo Igrzysk Olimpijskich zostało już kilka tygodni i wszyscy zawodnicy szukają możliwości skonfrontowania się z resztą świata. Harmonogram Pucharu Świata nie pokrywa się z terminami Pucharu Europy, w związku z czym przez cały sezon możemy się spodziewać światowego poziomu w Europejskich zawodach. Tek też było w miniony weekend gdzie na starcie stanęło prawie 60 zawodniczek i prawie 90 zawodników. Były zarówno kadry Narodowe Pucharu Europy jak i Pucharu Świata.

Od startu do mety dzieliło zawodników ponad 20 bramek i w pierwszym dniu w śród kobiet najwyższe miejsce na podium zajęła Ekaterina TUDEGESHEVA przed Seliną JOERG i Nathalie DESMARES.

W śród panów złoto zdobył Michael LAMBERT, srebro Alexander BERGMANN, brąz Aaron MARCH.

Reprezentanci Polski zajęli następujące lokaty, panie: Aleksandra KRÓL- 8, Karolina SZTOKFISZ- 24, Katarzyna BACHULSKA- 47, Weronika BIELA- 55, oraz panowie: Andrzej GĄSIENICA-DANIEL- 23, Oskar BOM- 51, Tomasz KOWALCZYK- 55, Jędrzej DERDA- 66, Michał Nowaczyk- 68, Maciej GUZIAK- 80, Łukasz KACZOR- 85.

 / Fot. AST PolandW drugim dniu zawodów w kobietach zwyciężyła: Anke KARSTENS przed Iną MESCHIK i Ekateriną KHATOMCHENKOVA. Najlepszym w śród panów okazał się ponownie Michael LAMBERT wygrywając ze Stanislavem DETKOV i Alexandrem PAYER.
Z reprezentacji Polski najlepiej spisał się Andrzej GĄSIENICA-DANIEL, zajmując 20 lokatę. Tomasz KOWALCZYK zajął 56, Oskar KWIATKOWSKI- 62, Jędrzej DERDA 69, Michał NOWACZYK 74, Maciej GUZIAK 77, Filip KRÓLIKOWSKI 81, Oskar BOM został zdyskwalifikowany a Łukasz KACZOR nie ukończył przejazdu.

Aleksandra KRÓL była 25, Karolina SZTOKFISZ 32, Weronika BIELA 34, Katarzyna BACHULSKA 47.

Już w najbliższy piątek i sobotę Andrzej GĄSIENICA-DANIEL, Oskar KWIATKOWSKI, Karolina SZTOKFISZ, Weronika BIELA ( wszyscy członkowie klubu AZS ZAKOPANE oraz grupy snowboardowej ALPINE SNOWBOARD TEAM) i Aleksandra Król ( f2 davidek) wezmą udział w pierwszej edycji Pucharu Świata we włoskiej Carezzie. Podczas tych zawodów zawodnicy powalczą o kwalifikację Olimpijską do SOCHI w lutym 2014 r.

Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze wyniki.

Więcej zdjęć oraz informacji i zdjęć znajdziecie na stronie: www.astpoland.com oraz Facebooku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.