Facebook Google+ Twitter

"Gąska" bawiła widzów w Teatrze Capitol

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-07-13 15:44

W poniedziałkowy wieczór na deskach Teatru Capitol widzowie obejrzeli komedię rosyjskiego dramatopisarza - Nikołaja Kolady, wyreżyserowaną przez Grzegorza Chrapkiewicza. W rolach głównych wystąpili Katarzyna Figura, Anna Gornostaj, Maria Dejmek, Anna Kózka, Cezary Morawski i Tomasz Dedek.

Katarzyna Figura,Anna Gornostaj, Cezary Morawski i Tomasz Dedek. / Fot. Olaf Tryzna/Teatr Capitol"Gąska" to kolejny spektakl oparty na sprawdzonym autorskim zabiegu w postaci tzw. teatru w teatrze. Na scenie widzimy dwa nieudane małżeństwa aktorek z reżyserem i szefem produkcji prowincjonalnego teatrzyku, o którym nikt w centrum Rosji nigdy nie słyszał. Bohaterowie wylewają swoje głęboko skrywane żale, ale tak do końca nie wiadomo co jest tu grą, a co prawdą. Być może dlatego właśnie ich artystyczne małżeństwa skazane są na niepowodzenie.

Naturalna chęć złapania oddechu pomiędzy spektaklami w ich partnerstwie nie istnieje, bo tu wszyscy znają się na wylot i żyją plotkami na swój temat. Rej wodzi tu była żona (Anna Gornostaj) dyrektora artystycznego i reżysera (Cezary Morawski). Po drugiej stronie znajduje się równie żałosna para nieudaczników. Ona jest pierwszoplanową aktorką grającą rolę prowincjonalnej muzy (Katarzyna Figura), którą mąż (Tomasz Dedek) opuścił dla młodszej, tytułowej Gąski (Anna Kózka). Nieodpowiedzialny krok mężczyzny jest przez niego usprawiedliwiany poczuciem braku akceptacji przez rodzinę i kolejnymi żądaniami ze strony żony, która chce imponować znajomym wystrojem mieszkania i nosić się, jak światowa dama. A jeszcze niedawno cieszyli się sobą i swoją miłością nie mając grosza przy duszy… Katarzyna Figura i Anna Gornostaj. / Fot. Olaf Tryzna/Teatr Capitol

Dowiadując się o romansie męża (z plotek), rozpaczliwie pragnie go przy sobie zatrzymać. Włamując się do pokoju młodziutkiej aktorki, nawet nie przypuszczała, że w jej łóżku znajdzie dyrektora i kierownika artystycznego teatru. Pod wpływem niespodziewanej wizyty największej plotkary w teatrze (notabene najlepszej przyjaciółki) decyduje się poinformować o rychłym ślubie z dziewczyną, w której zakochał się jej mąż. Intryga rozwija się stopniowo od nieporozumienia, poprzez samobójczą próbę utopienia się Gąski, powieszenia się obu nieszczęśliwych kochanków, aż do ostatecznego pogodzenia się wszystkich aktorów z własnym losem. Zanim jednak do tego dojdzie, porzucona kobieta chce zmusić niemoralną dziewczynę do wyjazdu. W międzyczasie toczy się dialog o skutecznych sposobach zatrzymywania przy sobie mężczyzn i ukarania ich kochanek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Monia
  • Monia
  • 28.07.2011 03:53

Polecam bloga Anki Gornostaj, bo pisze fenomenalnie ;) http://www.kobieceprawdy.pl/blog?user_id=252

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto zobaczyć link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.