Facebook Google+ Twitter

Gaudeamus igitur, maturzysto

Dla wielu tegorocznych maturzystów, najdłuższe wakacje w życiu są zmorą spędzającą sen z powiek.

Ostatnie miesiące są dla absolwentów czasem niekończących się oczekiwań. Pisemne matury, niosące ze sobą najwięcej stresu skończyły się już w drugim tygodniu maja. Jednak na ogłoszenie wyników maturzyści czekali aż do 30 czerwca. Osoba odpowiedzialna za układanie terminarzy matur chyba już nie pamięta i nie zdaje sobie sprawy ile taki młody człowiek ma w sobie niepewności i lęku, a tak długi czas czekania na wyniki, potęguje je jeszcze bardziej. Przesiąknięci stresem i oczekiwaniem na wyniki najważniejszego egzaminu w życiu, maturzyści, zdają jeszcze ustne egzaminy. Na szczęście o ich wynikach zostają poinformowani jeszcze tego samego dnia.

Jednak to nie koniec napięć i dylematów maturzysty. Po wynikach matur, kolejnym czasem oczekiwań są wyniki rekrutacji na studia. W większości
przypadków listy przyjętych na daną uczelnie pojawiają się w połowie lipca, jednak ci, którzy nie dostaną się
w "pierwszym rzucie" z powodu braku miejsc, muszą czekać jeszcze dłużej z nadzieją, że dostaną się z listy rezerwowej.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzę dużo wytrwałości, mocnych nerwów oraz indeksu
na wymarzone studia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zgadza się. Ja na dwie uczelnie w Krakowie musiałam złożyć papiery osobiście - a jest to zupełnie bez sensu, bo niby po co w takim razie jest rejestracja elektroniczna? Ale przynajmniej miałam okazję zobaczyć "na żywo" jak wyglądają uczelnie (zawsze trzeba szukać jakiś pozytywnych aspektów) ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapomniałaś jeszcze dodać o rejestracji elektronicznej (do rekrutacji) z koniecznością OSOBISTEGO dostarczenia dokumentów na uczelnię (ja miałem przyjemność z takim nowoczesnym pomysłem na jednej z Krakowskich uczelni).
Powodzenia. Osobiście mam to już za sobą i mimo że nie stresowałem się tak jak niektórzy to nie mam ochoty do tego wracać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.07.2009 14:18

Taaak... pamiętam. Wakacje niby najdłuższe, a tak szybko minęły. Ciągłe oczekiwanie, podróże, załatwianie formalności i mieszkania :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.