Facebook Google+ Twitter

Gaudeamus na wrocławskim Rynku

Już 1 października na wrocławskim Rynku chóralnie zabrzmi studencka pieśń inaugurująca nowy rok akademicki. Wieczorem wystąpi cover band grupy Pink Floyd.

Billboard informujący o uroczystości, wiszący na wrocławskim Rynku / Fot. Arkadiusz FilipowskiNa wrocławskim Rynku już po raz piaty chóry wrocławskich uczelni wraz z żakami, profesorami i mieszkańcami miasta o godz. 16:30 odśpiewają uroczyste Gaudeamus. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zaprasza na wrocławski Rynek i zapewnia, że pogoda dopisze. Po części oficjalnej zaplanowane są występy zespołów muzycznych. Na specjalnie ustawionej scenie wystąpią Backstage Acoustic oraz Floyd Reloaded Show, grający covery znanej brytyjskiej grupy Pink Floyd.

Koncerty w całości sfinansowała jedna z niemieckich firm informatycznych, która zatrudnia wrocławskich specjalistów. Impreza ma być formą podziękowania za możliwość korzystania z potencjału intelektualnego młodych ludzi. Cała uroczystość będzie transmitowana na antenie Programu 2 Telewizji Polskiej po godzinie 16:30. Tym akcentem wrocławscy żacy zainaugurują nowy rok akademicki 2010/2011.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.