Facebook Google+ Twitter

Gaveł: Wychodzę poza szereg!

- Gdy widzę dyrektora banku w garniturze najgorszej jakości – mam ochotę krzyczeć. Każdy powinien ubierać się adekwatnie do funkcji, którą pełni w społeczeństwie - twierdzi Gaveł, jeden z najzdolniejszych projektantów młodego pokolenia.

 / Fot. Emilia KwiatekPrzygotowując się do naszej rozmowy, przejrzałem kilka wywiadów z polskimi projektantami młodego pokolenia. Często zwracają uwagę, że inspirują ich inni projektanci, niektórzy nawet ośmielają się trochę kopiować ich wzory. Co Ciebie inspiruje?
Gaveł: - Mogę powiedzieć, że na pewno nie polscy projektanci. Pokazy mody, na których bywam, zawsze mają ten sam schemat, rzadko ktoś wychodzi poza szereg. To co mnie najbardziej inspiruje, to przedmioty codziennego użytku, ale takie, które są niekonwencjonalne, mające ciekaw faktury i wygląd.

Na Twojej stronie, gavelg.com, przeczytałem, że lubisz wielofunkcyjność. Takie są Twoje stroje?
- To co mnie ostatnio inspiruje, to ubrania wielofunkcyjne, takie, które można nosić na kilka sposób. Sądzę, że to świetny wybór dla tych, którzy nie chcą wydawać sporo pieniędzy na ubrania, a marzą o czymś unikatowym, modnym. Staram się, by otaczające mnie środowisko, było moją inspiracją. Zdarza się tak, że ludzie, z którymi studiuję kopiują tylko światowych projektantów albo wzory z odzieżowych sieciówek. Przez to ich projekty stają się tylko nieudolnymi kopiami…

To co w takim razie powinien młody projektant zrobić, żeby zaistnieć w świecie mody?
- Z tego, co zaobserwowałem do tej pory, młody projektant może zaistnieć na dwa sposoby: mieć zasobny portfel i liczne kontakty lub poprzez niekonwencjonalne pomysły, pełne oryginalności, inne niż reszta, ale jednocześnie funkcjonalne. Sądzę, że zachowuję te proporcje.

Gdzie te proporcje, które zachowujesz, będzie można albo już można zobaczyć?
- Już na początku lutego moje pierwsze projekty będzie można zobaczyć w jednym z warszawskich centrów handlowych. Jest tam butik, w którym klienci mogą kupować unikatowe ubrania, szyte w pojedynczych egzemplarzach. Co ciekawe i co dla mnie bardzo ważne, każdy klient zainteresowany moją kolekcją, będzie mógł umówić się ze mną na spotkanie. Już nie mogę doczekać się lutego!

Butik, prywatne spotkanie – to wszystko brzmi, hmm, drogo…
- A skąd! Na początku sukienki będą dostępne w atrakcyjnych cenach. Nie mogą oczywiście być tak tanie, jak ubrania w sieciówkach, bo używam naturalnego jedwabiu, wełny i dobrych włoskich tkanin. Mówię stanowczo "nie" chińskim wyrobom. To, co chcę forsować w modzie – to szacunek dla ręcznego i autorskiego projektu. To sprawia, że ubrania są wyjątkowe!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

bbb
  • bbb
  • 08.02.2011 17:01

Dureń!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gal Anonim
  • Gal Anonim
  • 29.01.2011 02:40

do seby, Po prostu definitywnie mylisz ambicję z pychą. Oznaką słabości,kompleksów nie jest skromność czy tez przywoływana przez ciebie nijakość,a właśnie samozwańcze obwieszczanie światu "znam się, słuchajcie mnie , jestem cool". Oczywiście 'bohater' artykułu nie robi tego wprost ,bo to naraża na śmieszność. Środkiem pośrednim do zwrócenia uwagi na siebie jest ekstrawagancje w ubiorze i zachowaniu . Tylko czy przypadkiem taki sposób nie oznacza nieumiejętności wzbudzenia zainteresowania swą osobą przy pomocy mądrości , inteligencji i innych atrybutów powszechnie uznawanych za kluczowe w dązeniu do powodzenia .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Seba Kwidzinski
  • Seba Kwidzinski
  • 24.01.2011 21:22

"Luca Luc" - Skąd masz info o tym, co na kogo mówi ów chłopak? :D DAMN !

I co jest złego w tym, że ktoś jest pewny siebie, ambitny, nie obawia sie konforntacji ? Sympatycznych, skromnych, bezsilnych ludzi jest na pęczki < możliwe, że sama taka jesteś> Polacy są zakompleksieni, to ubogi naród pod wieloma względam...to chyba dobrze, że istnieją tacy, co to odbiegają od reszty społeczeństwa. Syndrom Boga odstrasza.

Może sama odkupujesz swoje winy za niewyparzony język u kolegów/koleżanek... Może To właśnie Ty masz problem ze swoimi słabościami. Chcesz skupić uwagę na sobie, by pokazać innym swój heroizm.
Dlaczego nie drażni Cię hipokryzja Innych ? Pseudo Gwiazdek, celebrytów... skupiasz się na jednostce która jest dla Ciebie osiągalna?
Słabe. Skup się na sobie. Pewnie określasz się mianem wyroczni... Ujawnij swoje prawdziwe oblicze, bowiem za każdym razem podszywasz się za kogoś innego.

I jeszcze jedno. Taktowniej byłoby porozmawiać z tym człowiekiem na osobności, poruszeniem pewnych kwestii, tematów w cztery oczy. Dyskryminujesz, dołącz do Amnesty International, tam Ci wytłumaczą co to znaczy nietolerancja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolega z grupy:)
  • kolega z grupy:)
  • 24.01.2011 20:46

moze zrozumie moze nie... dajcie mu juz luz...ja zycze mu dystansu

Komentarz został ukrytyrozwiń
mateo w.
  • mateo w.
  • 24.01.2011 19:52

nie znam się na modzie, pewnie faktycznie jest utalentowany. nie zrozumiałem tylko tego fragmentu że inni studenci robią tylko podróbki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Seba Kwidzinski
  • Seba Kwidzinski
  • 24.01.2011 19:30

"Nie nienawiści, my po prostu wiemy kim on jest." - A Wy, kim jesteście... Imieniem i nazwiskiem proszę podpisywać swoje komentarze...

Pseudonimy anonimy. Żenua,
Los jest mściwy, pamiętajcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
p
  • p
  • 24.01.2011 19:04

Czy Mickiewicz był dobrym poetą bo napisał "Pana Tadeusza", czy może bez tego też był dobry?....dajcie chłopakowi spokoj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olek j.
  • Olek j.
  • 24.01.2011 19:03

Jak czytam te wasze wypociny to robi mi się przykro że osoby z roku sa tak zazdrosne I maja w sobie Tyler jadu.Zaden projektant Sam nie szyje switch rzeczy, Od tego sa szwaczki. Ciekawa za co on ma was przepraszac jak to wy na Niego naskakujecie I oczerniacie. Nigdzie w wywiadzie nie powiedzial ze ma made kolekcji, Sami dopowiadacie sobie co chcecie zajmijcie sie czym pozytecznym dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olek j.
  • Olek j.
  • 24.01.2011 19:03

Jak czytam te wasze wypociny to robi mi się przykro że osoby z roku sa tak zazdrosne I maja w sobie Tyler jadu.Zaden projektant Sam nie szyje switch rzeczy, Od tego sa szwaczki. Ciekawa za co on ma was przepraszac jak to wy na Niego naskakujecie I oczerniacie. Nigdzie w wywiadzie nie powiedzial ze ma made kolekcji, Sami dopowiadacie sobie co chcecie zajmijcie sie czym pozytecznym dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mango
  • mango
  • 24.01.2011 18:58

może jeszcze ma sobie sam hodować jedwabniki żeby pozyskiwac jedwab i trzymać owce na wełne? to chyba normalne, ze ma krawcową, tego też zazdrościsz? rozumiem. dziewczyno, na świecie jest pewna hierarchia i każdy jest od czegoś. Ty zapewne od zazdroszczenia...
a przeprosić to powinnaś Ty, bo wyszła z Ciebie zwykła, pospolita żółć.