Facebook Google+ Twitter

Gaza: tragiczna sytuacja ludności, w szpitalach brakuje leków

Kolejną noc w Strefie Gazy słychać było wybuchy bomb i pocisków rakietowych. Izrael ostrzeliwuje palestyńskie tereny z morza i powietrza. Tymczasem sytuacja ludności cywilnej Strefy staje się coraz cięższa.

 / Fot. Edi Israel/Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 GenericNie widać końca bliskowschodzniego konfliktu. Od środy w izraelskich nalotach na Strefę Gazy zginęło już 48 Palestyńczyków. Z kolei w wyniku nieustającego ostrzału rakietowego Hamasu, po stronie izraelskiej odnotowano trzy ofiary śmiertelne.

 / Fot. EPA/ALAA BADARNEHChoć władze w Tel-Avivie zapewniają, że wszelkie działania izraelskiej armii wymierzone są wyłącznie w "terrorystów" z Hamasu, w kolejnych atakach na Gazę cierpią przeważnie cywile, w tym kobiety i dzieci. Także dziś celem izraelskiego nalotu na Gazę stała się siedziba miejscowej telewizji. Przynajmniej jeden palestyński dziennikarz odniósł obrażenia.

Czytaj też: Izrael przerwie naloty? Trwają negocjace pokojowe


Tymczasem organizacje humanitarne biją na alarm. Coraz gorsza staje się sytuacja mieszkańców Strefy Gazy, gdzie brakuje już wolnych miejsc w szpitalach., Jak czytamy w opublikowanym wczoraj oświadczeniu, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) "jest poważnie zaniepokojona eskalacją sytuacji w Strefie Gazy i Izraelu oraz jej wpływu na zdrowie i życie okolicznej ludności cywilnej". Jak zaznaczono dalej, "szpitale w Gazie muszą radzić sobie z dużą liczbą ofiar przy minimalnych zasobach medycznych".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Każda tragedia jest bolesna i indywidualna. Obecne zamieszki mają wymiar raczej polityczny. Palestyńczycy są coraz bliżej powstania własnego państwa. Czy obecna historia służy temu celowi? Kto więc odnosi najwięcej korzyści z dzisiejszej "ruchawki"?
Powstanie Izraela kojarzy mi się najbardziej z układami w Teheranie i Jałcie gdzie po nieobecność jakichkolwiek władz Polski zadecydowano o jej dalszym losie!
Uważam, że Izrael powinien zostać pozbawiony statusu państwa stowarzyszonego z UE, że powinny zostać nałożone na to państwo sankcje i restrykcje, jak na każde inne, które rozprzestrzenia broń atomową i stosuje szantaż atomowy - niezgodnie z zasadami obowiązującymi w świecie.
Obawiam się jednak, że póki będzie w tamtym regionie ropa, to jestestwo Izraela jest pewne. Lecz jestem pewny, że to państwo typowo koniunkturalne. Minie na nie koniunktura gdy skończy się zapotrzebowanie na ropę. Jednak agonia może być dotkliwa dla całego świata. Również dla Anglii, której zakulisowe i otwarte działania legły u podstaw polskiej tragedii jak i tragedii Arabów. Polityka międzynarodowa ma dalekosiężne konsekwencje. Politycy to ludzie nie mający w głowach takiej perspektywy. Doświadczamy tego również na własnym podwórku. Każde oszukańcze działanie niesie za sobą nieszczęścia i kataklizmy w bliższej lub dalszej perspektywie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Izrael może być przykładem, jak rząd powinien prowadzić politykę zagraniczną. Mają w głębokim poważaniu opinię międzynarodową i robią wszystko tak, jak wymaga tego ich własne poczucie bezpieczeństwa i poczucie sprawiedliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wierze ani jednym ani drugim , wiem jaki będzie finał , ale to jest dopiero początek.?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wkraczamy w nowy okres prowadzenia wojen. Jedni się tłuką w imię swoich interesów a postronni winni za swoje pieniądze zapewnić im opiekę medyczną, wyżywienie itp. To mnie zadziwia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

w szpitalach zupełnie jak u nas!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.