Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11117 miejsce

"Gazeta Krakowska". Ojciec Krzysztof Mądel tłumaczy, co stało się w nowosądeckim domu zakonnym

O. Krzysztof Mądel zdradził "Gazecie Krakowskiej" kulisy zajścia w nowosądeckim domu zakonnym. Jezuita potwierdza, że popchnął starszego zakonnika. Jednocześnie tłumaczy dlaczego zareagował w ten sposób.

 / Fot. Stanisław Śmierciak / PolskapresseNa początku sierpnia doszło do scysji między o. Mądlem, a starszym zakonnikiem w domu zakonnym jezuitów w Nowym Sączu. Mądel zwrócił uwagę współbratu, że ten powinien siedzieć w konfesjonale. Minęło pół godziny i kapłan wrócił. "Czytałem gazetę. On już wcześniej mówił mi, że mój wywiad dla "Gazety Wyborczej" to g... Chciał ze mną rozmawiać na osobności, ale obawiałem się awantury. A tu, w auli, był jeszcze jeden zakonnik. Zasłoniłem się gazetą" - mówi o. Mądel dziennikarce "Gazety Krakowskiej".

Gdy starszy jezuita uderzył go, zareagował nerwowo i odepchnął go. "Upadł. Powiedziałem mu: nie możesz mnie bić! Nie wyglądał na poszkodowanego, chociaż później przyszli przełożeni i okazało się, że ma pokiereszowany obojczyk, trzeba go było drutować" - opowiada.

W połowie sierpnia o. Mądel rozmawiał ze swoim prowincjałem. "Powiedziałem też, że pewnych rzeczy nie pamiętam, bo widok księdza stojącego nade mną wywołuje we mnie sytuację nerwicową" - tłumaczy. Po czym dodał, że był jako dziecko molestowany przez księdza.

Przeczytaj cały artykuł w "Gazecie Krakowskiej": O. Krzysztof Mądel: Trauma zakonnika

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ksiądz Isakowicz-Zalewski przyjaciel o Krzysztofa powiedział ...chcą go pogrzebać żywcem .
Był za lustracją w zakonie w którym nie brakowało współpracowników SB .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.