Facebook Google+ Twitter

Gazeta Plakatowa w Rudzie Śląskiej

Współautorzy: Barbara Podgórska

Od siedmiu lat ukazuje się w Rudzie Śląskiej gazeta rozwieszana na murach, zadając kłam poglądom, że era gazetek wielkich hieroglifów minęła bezpowrotnie.

 / Fot. Adam K. Podgórski Trudno zresztą porównywać Gazetę Plakatową z Dazibao z epoki Mao Zedonga i Deng Xiaopinga, bo to nie te idee i nie ten cel. Krystian Gałuszka, rudzki literat, poeta, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i Piotr Pilawa, utalentowany malarz, stanowią team od dawna. Łączy ich głęboka przyjaźń, i wspólne dokonania artystyczne. Pilawa stworzył okładki do sześciu książek Gałuszki, a ten odwdzięczył mu się umieszeniem Piotra (wprawdzie aluzyjnym tylko) wśród bohaterów powieści „Wieczerza mistrzów”. Wspólnie wydali piękny i niezwykły album „Malarska opowieść o gornym mieście na Śląsku”. Gornym, czyli górniczym.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyGazetę Plakatową wymyślili jesienią 2003 roku, aby wspólnie promować własną twórczość. Ukazuje się ona nieczęsto, dotychczas opublikowali dziewięć numerów. Obraz i grafika jest autorstwa Pilawy, wiersz Gałuszki. Spotyka się te małe dziełka plakatowe na murach, witrynach sklepów, slupach, tablicach ogłoszeń w różnych śląskich miastach. Większość można obejrzeć na stronie piotrpilawa. My prezentujemy najnowszą!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.