Facebook Google+ Twitter

„Gazeta Polska” o meczu polsko-ukraińskim. Ale gdzie tu sport?

Rubryka sportowa „Gazety Polskiej” informuje o nadchodzącym meczu piłkarskim w Charkowie, pomiędzy reprezentacjami Polski i Ukrainy.

Jednak redaktor tego dziennika czyni to w dość… niekonwencjonalny sposób. Zamiast skoncentrować się na samym meczu, składach drużyn i ewentualnym wyniku, „Gazeta Polska” przypomina o bolesnych wydarzeniach w historii polsko-ukraińskich kontaktów.
O samym meczu artykuł ten traktuje dopiero na samym końcu. Większość tej publikacji jest bowiem poświęcona atakom na - między innymi - Bohdana Chmielnickiego i pozostałe historyczne postaci ukraińskie, które w Polsce źle się kojarzą. „Gazeta Polska” nadmienia, iż w przeszłości Ukraińcy « mordowali polskich oficerów », zaś powstanie chmielnickiego „Gazeta Polska” określa mianem « brutalnego ».
Opisywana publikacja, która – przypomnę - jest umieszczona w rubryce sportowej „Gazety Polskiej”, usilnie stara się uzmysłowić czytelnikom « polski charakter » miasta Charków, gdzie - przypominam - odbędzie się najbliższy mecz eliminacyjny do Mistrzostw Świata w Brazylii między drużynami Polski i Ukrainy.
Pełną informację dotyczącą tej publikacji, uzyskają Państwo w serwisie informacyjnym naTemat.pl:

http://mobile.natemat.pl/77761,mordowanie-polskich-oficerow-brutalne-powstanie-chmielnickiego-tak-gpc-zapowiada-mecz-ukraina-polska

Czy „Gazeta Polska” zauważa w ogóle sportowy charakter meczu piłkarskiego między Polską a Ukrainą? Czy „Gazeta Polska” wykorzystuje sportową imprezę, by dokonać polsko-ukraińskiego rozrachunku, związanego ze wspólną – i trudną - historią? Czy „Gazeta Polska” zauważa w ogóle, że polityka i sport to nie to samo? Czy „Gazeta Polska” podsyca polsko-ukraiński spór o wspólną historię, wykorzystując w tym celu mecz piłkarski?

***

Nieopublikowane w serwisie Wiadomości24 teksty publicystyczne mojego autorstwa, znajdą Państwo na moim blogu, pod adresem http://www.zbigniew-stefanik.blog.pl/ oraz na portalu Salon24, na stronie http://www.zbigniewstefanik.salon24.pl/. Serdecznie zapraszam do ich lektury i merytorycznej dyskusji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.