Facebook Google+ Twitter

"Gazeta Prawna" - mimo kryzysu rośnie zatrudnienie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-11 07:37

Mimo kryzysu w urzędach wciąż rośnie zatrudnienie - informuje "Gazeta Prawna". Według dziennika, od początku roku niektóre urzędy zatrudniły dwukrotnie więcej pracowników niż ich zwolniły.

Tak było na przykład w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie od stycznia zatrudniono 71 osób, a w tym samym czasie zwolniono 39 pracowników. Dyrektorzy generalni podkreślają, że coraz więcej obowiązków zmusza ich do zatrudniania nowych pracowników. Chcą utrzymać zatrudnienie w przyszłym roku co najmniej na obecnym poziomie. Uzależniają to jednak od środków budżetowych, przeznaczonych na wynagrodzenia.

Podobna sytuacja jest w ministerstwach, gdzie większość pracowników dobrowolnie odchodzi z urzędów, a w tym samym czasie zatrudnianych jest nawet dwukrotnie więcej osób. W resorcie zdrowia od stycznia odeszło 42 pracowników, 3 osobom wypowiedziano umowę, a zatrudnione zostały aż 82 osoby. Podobnie jest w resorcie rolnictwa. Tutaj z urzędu odeszło 20 osób, a w tym samym czasie zatrudniono 58 pracowników. Ministerstwa wyjaśniają, że tak duży wzrost zatrudnienia wynika z nowych zadań związanych z realizacją programów unijnych.

Szczegóły w "Gazecie Prawnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.