Facebook Google+ Twitter

"Gazeta Wyborcza" kontra TVN

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-12-19 19:01

W dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej" gazeta ostro krytykuje Bogdana Rymanowskiego. Wychodzi z tego naprawdę niezły konflikt... A za "krytykę" zabrali się Wieliński (z Berlina) i oczywiście Pacewicz (Polska).

 / Fot. PAP/Stach LeszczyńskiDo tej pory myślałem, że "Wyborcza" i TVN idą w parze, tymczasem dzisiejsze dwa artykuły na temat Rymanowskiego są chyba "seansem zazdrości" jak twierdzi Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24.
Wiadomość o tym, że Rymanowski został dziennikarzem roku musiała rozgniewać Piotra Pacewicza, którego to tak rozzłościło, że postanowił napisać swą opinię i opublikować ją na łamach GW. Pozwolę podać tutaj fragmenty tego artykułu:

"Cóż to za dziennikarstwo? Co takiego ważnego Bogdan Rymanowski ma do przekazania Polakom? Na czym się zna? Jakich wartości broni? Co ujawnia, czego byśmy nie wiedzieli?"

"[...] Polacy (bezwiednie?) wsiadają na krzesełka tej karuzeli głupoty, choć wydaje im się pewnie, że uczestniczą w jakiejś publicznej debacie. To nie jest żadna debata, żadne dziennikarstwo. To pyskówka, która ostatecznie zniechęca nas do myślenia, do poważnej oceny życia publicznego, do konfrontowania polityki z wartościami czy choćby ze zdrowym rozsądkiem. Co najwyżej przykuwa na moment naszą uwagę, tak jak awantura na ulicy. I tak jak w ulicznej bitce uwaga skupia się na tym kto kogo."

Widać, że jest to pojedynek... kto lepszy, kto zrobi większą sensację. A dowodem na to jest chociażby dopisek, który dodał Pacewicz do swej opinii "PS. Po ukazaniu się tego komentarza na Wyborcza.pl odwołano wczoraj w TVN 24 "Skaner polityczny" z udziałem Dominiki Wielowieyskiej z "Gazety"."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.