Facebook Google+ Twitter

"Gazeta Wyborcza" - Lasota zastąpi Kurtykę?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-21 08:27

Marek Lasota, szef krakowskiego oddziału IPN, jest typowany przez PO na przyszłego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej - pisze "Gazeta Wyborcza".

Dziennik wyjaśnia, że posłowie PO zaczęli myśleć o Lasocie przy okazji opracowywania nowej ustawy o IPN. W przepisach przejściowych napisano, że z dniem wejścia w życie nowelizacji kończy się kadencja obecnego prezesa Instytutu.

Zbigniew Chlebowski, szef klubu parlamentarnego PO, zaprzeczył, że jego partia rozważa wybór nowego prezesa IPN. Ale od członka zarządu PO dziennikarze "Gazety Wyborczej" usłyszeli, że nawet jeśli zapis powodujący skrócenie kadencji Janusza Kurtyki nie wejdzie w życie, to i tak w przyszłym roku kończy się obecna kadencja urzędującego prezesa i trzeba będzie wybrać kogoś innego.

Jego zdaniem, Kurtyka narobił sobie sporo wrogów, prowadząc Instytut według wizji braci Kaczyńskich. Wydanie książki o Lechu Wałęsie jako "Bolku" przez środowisko Platformy zostało przyjęte negatywnie. Następca Kurtyki nie powinien już robić takich rzeczy. Marek Lasota dałby gwarancję spokojnego prowadzenia misji badawczej IPN - mówi polityk PO gazecie.

Więcej na ten temat - w "Gazecie Wyborczej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.