Facebook Google+ Twitter

"Gazeta Wyborcza" - Miliony za powiększenie parku narodowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-19 07:10

Ministerstwo Środowiska proponuje dwóm gminom - Narewka i Białowieża - 150 milionów złotych w programach rozwojowych za zgodę na powiększenie Białowieskiego Parku Narodowego. Jeśli samorządy odmówią, pieniędzy nie będzie - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Dziennik przypomina, że gdy dziewięć lat temu z podobną propozycją przyjechał do Puszczy Białowieskiej ówczesny minister środowiska, został obrzucony jajkami.

Minister środowiska Maciej Nowicki, który przyjeżdża dziś do Puszczy Białowieskiej, tłumaczy "Gazecie Wyborczej", że gminy dostaną ofertę oznaczającą możliwość dokonania niebywałego skoku cywilizacyjnego. Nowicki zauważa, że roczny budżet gminy Białowieża to około 7 milionów złotych.

Minister podkreśla, że Białowieski Park Narodowy musi zostać powiększony. "Puszcza, która jest perłą na skalę europejską, a nawet światową na to zasługuje" - mówi Maciej Nowicki. Dodaje, że zgodnie z polskim prawem potrzeba na to zgody samorządów. Rząd chce, by gminy Narewka i Białowieża wyraziły zgodę na powiększenie parku na połowę polskiej części puszczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.