Facebook Google+ Twitter

"Gazeta Wyborcza" - POPiS chce mieć dzieci

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-23 07:41

"Gazeta Wyborcza" pisze, że dwie najsilniejsze partie - PO i PiS - opracowują pomysły, które mają zachęcić Polaków do posiadania dzieci.

Pełnomocnik do spraw równego traktowania kobiet i mężczyzn Elżbieta Radziszewska mówi dziennikowi, że kobiety przestają myśleć o rodzeniu dzieci. Pracodawcy w kryzysie zwalniają je z pracy w pierwszej kolejności.

"Gazeta Wyborcza" dodaje, że niedawno Radziszewska powołała specjalny "zespół do spraw kobiet". Jest w nim ponad 20 pozarządowych organizacji kobiecych. Pracują między innymi nad przepisami, które mają zachęcić Polki do rodzenia.

Politycy PO chcą wprowadzić między innymi tak zwane opiekunki rodzinne. Jedna matka zbierałaby małe dzieci sąsiadów i zajmowała się nimi u siebie w domu. Państwo by jej za to płaciło i nadzorowało, czy maluchom nie dzieje się krzywda. Taki system doskonale sprawdza się we Francji.

Pomysły na zwiększenie dzietności ma też PiS. Proponuje między innymi aby z urlopów wychowawczych mogli korzystać też pracujący dziadkowie, którzy zajęliby się wnukami.

"Gazeta Wyborcza" dodaje, że politykom tak zależy na dzieciach, gdyż Polsce grozi katastrofa demograficzna. Eksperci ostrzegają, że bez dzieci rozłoży się polski system emerytalny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.