Facebook Google+ Twitter

"Gazeta Wyborcza" - Wojna domowa w SLD

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-16 07:36

"Gazeta Wyborcza" pisze o sporach wewnątrz SLD. Po odejściu Wojciecha Olejniczaka do europarlamentu partia szuka szefa klubu. Niebawem - kandydata na prezydenta. A Ryszard Kalisz mówi, że potrzebny jest nowy szef partii.

Według "Gazety Wyborczej" wojna domowa w SLD toczy się na kilku frontach.
Front pierwszy - to wybór szefa klubu, do którego dojdzie zapewne jeszcze w tym tygodniu. Tej funkcji chce dla siebie obecny szef Sojuszu Grzegorz Napieralski, by skończyć z dwuwładzą w partii. Inni, jak Wojciech Olejniczak, Ryszard Kalisz i Jerzy Szmajdziński, chcą Napieralskiego zablokować.
Rywalem Napieralskiego według informacji dziennika mógłby być Szmajdziński a także Wacław Martyniuk.

Front drugi - to nominacja kandydata SLD na prezydenta. "Czas ucieka. Najpóźniej w październiku musimy mieć kandydata. A ochotę, by kandydować, przejawia co najmniej dwóch: Jerzy Szmajdziński i Ryszard Kalisz" - mówi anonimowy polityk Sojuszu "Gazecie Wyborczej". Obaj wymienieni politycy SLD są skonfliktowani z Napieralskim.

Z informacji "Gazety Wyborczej" wynika, że na najbliższym posiedzeniu rady krajowej partii - jeszcze w czerwcu - padnie wniosek o zwołanie konwencji wyborczej. A konwencja może doprowadzić do odwołania Napieralskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.