Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24381 miejsce

"Gazetę Wyborczą" trafia szlag z powodu żołnierzy wyklętych?

Historia żołnierzy wyklętych obala silnie zakorzenione mity w polskim społeczeństwie, że "wszyscyśmy z PRL-u- kat, zdrajca, szpieg i ofiara" - pisze Wojciech Mucha, dziennikarz "Gazety Polskiej".

To reakcja publicysty na apel "Gazety Wyborczej" skierowany do polskiej prawicy, aby ta "zostawiła żołnierzy wyklętych w spokoju". Według dziennikarza "Gazety Polskiej", medium Michnika oraz cały salon obawia się Święta Żołnierzy Wyklętych, ponieważ zmienia ono znacznie dotychczasową narrację, narzucaną przez media głównego nurtu: "Nagle Witold Pilecki i Zygmunt Szendzielarz mogą dla młodzieży stać się, większymi autorytetami, niż Jacek Kuroń czy Bronisław Geremek - stąd te nerwowe inżynierów dusz" - pisze w 51. nr "Gazety Polskiej", Mucha.

Publicysta przypomina, że tak znienawidzeni przez establishment "kibole" zachowują się znacznie przyzwoiciej, niż dziennikarze "Wyborczej". "To "kibole podczas rekonstrukcji bitwy pod Olszynką Grochowską, zwracają uwagę fotoreporterom, że nie wypada się pchać z buciorami" na pomniki" - pisze.

Podobne zdanie o krytykowanych przez media kibicach, ma Jan Podhorski, jeden z żołnierzy wyklętych, który uważa, że przypisywanie im etykietek subkulturowych wynika z propagandowej potrzeby wyśmiewania patriotyzmu. Podhorski zwraca uwagę na problem ograniczanie godzin lekcji historii w szkołach oraz jej zakłamywania: "Władze Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu rekomendują, jako pomoc w nauczaniu książkę prof. Antoniego Czubińskiego, w której napisano, że NSZ podpisał pakt z gestapo o ścisłej współpracy. To brednie. Będę interweniował u rektora" - czytamy w "Rzeczpospolitej"

Można Podhorskiemu wierzyć w tej sprawie, niegdyś był członkiem Narodowych Sił Zbrojnych. Władza ludowa nie zdołała mu jednak tego udowodnić. Dlatego żyje i mówi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

Dudek
 • Dudek
 • 06.03.2012 10:42

Dudek Dzisiaj 11:46 (5.02.12 r.)
Dlaczego usunęliście ta opinie ?
Dudek Dzisiaj 13:07 (4.2.12)
Bardzo wielu ludzi się nie zmartwiło faktem , Lecha Kaczyńskiego nie ma już wśród żywych .Tylko dlaczego ten samobójca i morderca ma mieć pomniki?Pozostał jeszcze znacznie wredniejszy i Polakożerca Jarosław Kaczyński (taka jest moja ocena na podstawie tego co wyprawia sam i jak podburza Polaków na Polaków ) na tym bożym świecie.
Za Tego Kaczyńskiego poleciał Zbigniew Wasserman i został zamordowany!!!! Jarosław Kaczyńskiego w ostatniej chwili zrezygnował z lotu i Zbigniewa Wassermana jak i wszystkich wysłał na śmierć .

Komentarz został ukrytyrozwiń
ala
 • ala
 • 05.03.2012 13:56

ja myśle ze ten niejaki mucha okrutnie zazdrości geremkowi i kuroniowi sławy... i tu pies pogrzebany!!dlatego wypisuje o tych wielkich polakach głupoty!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 05.03.2012 09:17

ten niejaki mucha bajki wypisuje bo rzeczywiście ..co geremek ma wspólnego z wykletymi? widać ze bardzo nie lubiał i kuronia i geremka słowem oszołom...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 04.03.2012 18:53

jakie tu zawiłosci mają być?przecież wiemy jakie były czasy? ale paplanie dupereli ze takie ikony jak geremek czy kuroń mają być strącone ni stąd ni zowąd przez kogoś tam i mieszanie tych zmarłych z wyklętymi to jak piernik do wiatraka sie ma itd !to robienie wody z mózgu! i może tak więcej na lekcjach historii o zbrodniach ukraińców i UPA i wołoszcyźnie gdzie bestialstwo ludzkie nie miało granic a i o obozach niemieckich i zbrodni krakowsskiej profesorów i wiele wiele...o czym mało sie mówi albo przemilcza!

Komentarz został ukrytyrozwiń
eKarolinka
 • eKarolinka
 • 04.03.2012 10:58

Nie cieszcie się tak hrabiowie, magnaci , za naszą niewolę kajdany oraz pot i łzy które obiecujecie narodowi doczekacie się właściwej zapłaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
eAgaton
 • eAgaton
 • 03.03.2012 17:50

Czytając te posty można odnieść wrażenie, że piszą je ludzie którzy niedawno wyszli z lasu, oczywiście dla PRL-u nic nie robili bo brzydzili się tym państwem, które zabrało im majątki, młyny , tartaki i fabryki, jednak jakoś żyli jak pasożyty na tkance reszty społeczeństwa. Świeży oddech złapali dopiero w III RP, którą przez pomyłkę zafundowała nam solidarność, kierowana przez takich jak oni doradców pod przywództwem lidera robotników Lecha Wałęsy. Nie podniecajcie się tak bardzo , błędy historii czasami można skorygować i gdzie wtedy uciekniecie . Jeżeli już dla tego państwa nie zrobiliście nic a teraz okradliście go z majątku wypracowanego przez całe powojenne pokolenie Polaków, to pamiętajcie ,że ten naród ma prawo i może się o swoje upomnieć i zrobi to jak będzie taka potrzeba.

Komentarz został ukrytyrozwiń
V KOLUMNA
 • V KOLUMNA
 • 03.03.2012 16:34

....NO POMALUTKU....ODKRYWA SIE TA "SOLIDARNOSC" STWORZONA PRZEZ KISZCZAKA....A UWLASZCZONA PRZEZ....KWASNIEWSKIEGO I MILLERA...!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 03.03.2012 15:08

@ lofas gnoju; powiedz gdzie jesteś ja cię znajdę gnoju, będziesz fruwał na wysokości 1go piętra.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 03.03.2012 14:07

@lofas czy jak ci tam zboku,to jest twój 40-sty nick prowokatorze.Twoja grafomania jest rozpoznawalna jak kocie szczochy,czy już ci się udało?(ty wiesz o co chodzi impotencie)

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 03.03.2012 13:27

@lofas-czekam na ciebie ,powiedz tylko gdzie i kiedy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.