Facebook Google+ Twitter

Gazprom i PGNiG doszły do porozumienia. Będzie obniżka cen gazu

Gazprom potwierdził obniżkę cen gazu dla Polski. Do tej pory Polska płaciła za rosyjski gaz najdrożej ze wszystkich państw UE.

 / Fot. btr, CC 2.5PGNiG doszła do porozumienia z Gazpromem i podpisała aneks do kontraktu jamalskiego, który zmienia warunki cenowe dotyczące dostaw gazu dla Polski.

Na stronie PGNiG czytamy: "Zawierając porozumienie, Gazprom i PGNiG pokazały, że w drodze negocjacji biznesowych są w stanie znaleźć pozytywne rozwiązanie korzystne dla obu partnerów - podkreśliła Grażyna Piotrowska-Oliwa, Prezes Zarządu PGNiG SA. -To dobry znak w przywracaniu konkurencyjności długoterminowych kontraktów gazowych PGNiG wobec rynków europejskich."

Jednak porozumienie z Gazpromem wcale nie musi oznaczać, że za gaz zapłacimy mniej. Ponoć PGNiG miało w planach podniesienie cen od nowego roku.
Na dzisiejszej konferencji prasowej prezes PGNiG, Grażyna Piotrowska-Oliwa zdementowała te pogłoski i zapowiedziała, że podwyżki cen nie będzie. Od 1 stycznia 2013 będą wprowadzone niższe ceny gazu. Obniżka ma być wyższa niż 10%. Póki co, nie wiadomo dokładnie, o ile mniej będziemy płacić.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nie chcę pomniejszać zasług negocjujących z Gazpromem, ale musimy pamiętać, że na sytuację cen surowców energetycznych w świecie ogromny wpływ ma USA. Dlaczego? Ponieważ Amerykanie bardzo mocno uderzyli w światowych eksporterów błękitnego paliwa, dzięki swojej technologii pozyskiwania tego surowca z łupków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podaję to co jest w TVP2 na TG2.
Oddajcie 12 mld zł-z takim apelem zwrócili do PiS politycy PO, Platforma twierdzi, że taką kwotę straciła Polska podczas negocjacji cen gazu prowadzonych przez ministra skarbu w rządzie PiS Wojciecha Jasińskiego.

< Moje wyjaśnienie do "WYCZYNÓW " tego Jasińskiego, który umorzył długi Porozumienia Centrum wobec skarbu państwa polskiego i wierzycieli, a która przekształciła się w PiS z Kaczyńskimi(Lechem , Jarosławem)-jakże by mogło być inaczej, i z Jasińskim, Macierewiczem, Kurskim!! >
,,- To minister skarbu w rządzie PiS Wojciech Jasiński w 2006 r. tak negocjował, że zaczęliśmy płacić 11 % więcej za gaz - mówił polityk z PO Andrzej Czerwiński .PAP
To jest na stronie TG2 nr 113.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak ale brakuje informacji, że warunkiem porozumienia jest wycofanie przez nas sprawy z arbitrażu, nic sie samo nie dzieje niestety

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście miła wiadomość. Aczkolwiek Pani Paulino brakuje mi konkretów. Spotkałem również dane, że wśród krajów europejskich Ukraina płaci najdrożej. Poproszę Pani dane o cenach gazu.
Jednocześnie zastanawiam się, dlaczego mamy płacić w odbiorze indywidualnym inaczej, niż 10 procent mniej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak miło poczytać taką wiadomość. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.