Facebook Google+ Twitter

Gazprom ostrzega przed "naruszeniem stabilności dostaw gazu do Europy"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-22 14:46

Rosyjski wicepremier ostrzega, że może dojść do „naruszenia stabilności dostaw gazu do Europy". Wiktor Zubkow odpowiedzialnością za ewentualne problemy obarcza stronę ukraińską, która dotychczas nie uregulowała długu za importowany gaz.

Wicepremier Zubkow, który jest jednocześnie szefem Rady Dyrektorów Gazpromu, przesłał listy wyjaśniające sytuację do Unii Europejskiej oraz do rządów państw importujących rosyjski gaz, w tym do władz Polski.

Wiktor Zubkow poinformował, że Gazprom w ciągu ostatnich miesięcy podejmował aktywne działania, dotyczące „uregulowania problemów w stosunkach z Ukrainą w sferze gazowej". Strona rosyjska proponowała między innymi przedpłatę za tranzyt gazu po terytorium Ukrainy. Ale rozwiązania problemu nie znaleziono - zdaniem wicepremiera Zubkowa, wina leży po stronie Ukrainy. Według rosyjskiego polityka, przedłużający się problem „może szczególnie dziwić na tle decyzji Międzynarodowego Funduszu Walutowego przyznania Ukrainie kredytu na sumę 16,5 miliarda dolarów".

Wiktor Zubkow zapewnił, że do końca tego roku „strona rosyjska będzie kontynuować intensywne i wszechstronne rozmowy ze stroną ukraińską w sferze gazowej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.