Facebook Google+ Twitter

Gazprom wstrzymał dostawy gazu na Ukrainę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-01 15:09

Gazprom wstrzymał dostawy gazu na Ukrainę. Jednocześnie rosyjska firma poinformowała, że zwiększyła tranzyt paliwa przez terytorium Ukrainy do państw Unii Europejskiej, w tym Polski.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma nadzieję, że Gazprom wywiąże się ze zobowiązań wobec polskiej spółki, która uważa się za wiarygodnego partnera. Jak poinformowała rzeczniczka PGNiG Joanna Wasicka-Zakrzewska, polskie magazyny gazowe są przygotowane na ewentualne zmniejszenie dostaw gazu z terytorium Ukrainy.

Rzeczniczka PGNiG przekonuje, że spółka ma zapasy gazu na kilka tygodni. Joanna Wasicka-Zakrzewska zapewnia, że PGNiG zrobi wszystko, aby zapewnić odbiorcom dostawy gazu. Spółka liczy na szybkie zakończenie konfliktu między Gazpromem a Ukrainą.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo monitoruje przepływ rosyjskiego gazu z terytorium Ukrainy. Według rzeczniczki, w tej chwili do Polski wpływa zakontraktowana ilość gazu.

Rzecznik Gazpromu Siergiej Kuprianow poinformował, że dotąd nie podpisano kontraktu z Kijowem, dlatego nie ma podstaw do eksportu gazu na Ukrainę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.