Facebook Google+ Twitter

Gazprom znów zmniejszy dostawy gazu na Ukrainę?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-26 07:56

Gazprom może 8 marca ponownie zmniejszyć dostawy gazu na Ukrainę. Moskiewska gazeta "Kommiersant" pisze, że sprawa dostaw gazu na Ukrainę była poruszana we wtorek na posiedzeniu Rady Dyrektorów Gazpromu.

"Kommiersant" pisze, że podczas spotkania szef działu finansowego Gazpromu Andriej Krugłow miał powiedzieć, iż jeśli do 7 marca nie będzie opłaty za gaz, to "8 marca trzeba będzie Ukrainę znowu odłączyć" od dostaw błękitnego paliwa. Gazeta przypomina jednocześnie, że Ukraińcy ostrzegali już Gazprom, że z powodu trudnej sytuacji gospodarczej mogą nie zapłacić na czas za dostawy gazu.

Eksperci są przekonani, że w obecnej sytuacji ekonomicznej ukraiński koncern "Naftohaz" nie ma skąd wziąć 400 milionów dolarów do rozliczenia się za dostawy gazu. Jedynym wyjściem z sytuacji wydaje się pożyczka z budżetu państwa dla Naftohazu.

"Kommiersant" przypomina, że rosyjski Gazprom na początku roku zaprzestał dostaw gazu na Ukrainę. Z tego powodu od 7 stycznia gaz przestał być dostarczany tranzytem do państw Unii Europejskiej.

Sytuacje rozwiązano dopiero po podpisaniu 19 stycznia nowego porozumienia między rosyjskim Gazpromem i ukraińskim Naftohazem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.