Facebook Google+ Twitter

Gdańsk: 12 lat wiezienia dla pijanego kierowcy, który potrącił dwie dziewczyny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-07 12:51

Sąd w Gdańsku skazał na 12 lat więzienia kierowcę, który potrącił dwie jadące skuterem nastolatki. W wyniku obrażeń dziewczyny zmarły.

Dzisiejszy wyrok to maksymalny wymiar kary za to przestępstwo. 41-letni Zbigniew Gregorczyk dostał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło w sierpniu zeszłego roku w Wiślince na Pomorzu. Nastolatki wracały wieczorem skuterem z miejsca, gdzie dorabiały sobie w wakacje. Na skuter najechał samochód, jadący za nim z nadmierną prędkością. Później okazało się, że kierowca miał we krwi ponad 2,3 promila alkoholu.

Mężczyzna przyznał się do winy, twierdzi jednak, że zdarzenie nie pamięta - ocknął się dopiero wtedy, gdy otworzyły się poduszki powietrzne. Dziś przeprosił za to, co się stało.

Według sądu, mężczyzna usiłował uciec z miejsca wypadku. Dwieście metrów dalej zatrzymał go jednak inny kierowca, zajeżdżając mu drogę.

Sąd zgodził się na ujawnienie wizerunku i danych skazanego. Już wcześniej bowiem jeździł on pod wpływem alkoholu, dlatego zdaniem sądu nie zasługuje na prawo łaski i na niższą karę.

Skazany ma też wpłacić 100 tysięcy złotych na rzecz Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni.
Wyrok nie jest prawomocny, obrona już zapowiedziała apelację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.