Facebook Google+ Twitter

Gdańsk 2016. Europejska Stolica Kultury

Biuro Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016 Kandydat znajduje się na etapie konsultowania przez ekspertów części aplikacji konkursowej w staraniach o przyznanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Europejska Stolica Kultury to miasto europejskie wybrane przez Unię Europejską, które może w ciągu roku zaprezentować życie kulturalne miasta, regionu oraz państwa. Miastami kandydującymi do tytułu „Europejskiej Stolicy Kultury 2016” oprócz Gdańska są: Lublin, Łódź, Szczecin, Poznań, Toruń, Warszawa, Bydgoszcz, Białystok, Wrocław oraz Katowice, a kandydującymi miastami hiszpańskimi: Alcala de Henares, Burgos, Caceres, Cordoba, Cuenca, Oviedo-Gijon-Aviles, Pampeluna, San Sebastian, Santander, Segovia, Tarragona i Saragossa.

Biuro Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016 Kandydat pracuje z międzynarodowymi ekspertami w dziedzinie kultury, którzy mają doświadczenie związane z projektem ESK: z Neilem Petersonem, ze szwedzką firmą konsultingową The Art Lobby, organizacją Intercult oraz z British Council.

W marcu prace niektórych grup warsztatowych powołanych w celu współtworzenia programu kandydatury Gdańska dobiegły końca. Są to grupy do spraw: edukacji, rewitalizacji społecznej, sportu i rekreacji, turystyki i hotelarstwa, wielokulturowości, przeciwdziałania wykluczeniom społecznym, wolontariatu oraz Rada Młodych - grupa, w której skład wchodzą dzieci i młodzież. W programie obchodów przygotowanym przez Gdańsk znajdują się także projekty autorskie, na przykład projekt "Szkoła Debaty" Marka Kochana.

Program obchodów jest w tej chwili wypełniany projektami wypracowanymi przez grupy oraz projektami autorskimi.

Wybrane projekty z wniosku konkursowego

31 marca podczas konferencji prasowej zaprezentowano cztery wybrane projekty, które znajdą się w aplikacji konkursowej Gdańska do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.