Facebook Google+ Twitter

Gdańsk: 60 osób przesłuchanych ws. śmierci "Iwana"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-05 22:13

Gdańska prokuratura, która prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci Artura Zirajewskiego, przesłuchała dotychczas sześćdziesięciu świadków.

Gangster o pseudonimie "Iwan" zmarł w niedzielę po południu w gdańskim areszcie. Był jednym z najważniejszych świadków w sprawie zabójstwa generała Marka Papały.

W ciągu dwóch dni śledztwa przesłuchani zostali między innymi funkcjonariusze Służby Więziennej, współwięźniowie i najbliższa rodzina Artura Zirajewskiego. Jak poinformował prokurator Zbigniew Niemczyk, przesłuchania będą kontynuowane.

Dodał, ze prokuratura w Gdańsku jest w kontakcie z prokuraturą w Łodzi, która prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa generała Papały. Podczas śledztwa wyjaśniana jest między innymi hipoteza ewentualnej próby ucieczki Artura Zirajewskiego ze szpitala.

Według wstępnych wyników sekcji zwłok, przyczyną śmierci Artura Zirajewskiego był zator w tętnicy płucnej. W piątek znane będą wyniki pracy specjalnego zespołu - powołanego przez ministra sprawiedliwości - badającego śmierć gangstera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 06.01.2010 09:19

Dużo się dowiedzą po fakcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.