Facebook Google+ Twitter

Gdańsk: Akcja ratunkowa nad Bałtykiem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-12 13:17

Śmigłowiec Marynarki Wojennej przeprowadził akcję ratowniczą na Bałtyku. Ratownicy pomogli około 60-letniemu mężczyźnie, który na jednostce do turystycznego połowu ryb prawdopodobnie dostał zawału serca. Pacjent jest już pod opieką lekarzy, jego stan jest stabilny.

Przed południem Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne zaalarmowało służby operacyjne Marynarki Wojennej, że pomocy wzywa jednostka znajdująca się 12 mil morskich na północny wschód od Rozewia. Skierowano w ten rejon załogę dyżurną śmigłowca ratowniczego W3-RM ''Anakonda".

Jeden z ratowników zszedł na pokład łodzi, po dziesięciu minutach chory mężczyzna był już w helikopterze. Został przetransportowany do Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku.

Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej jako jedyna formacja lotnicza w kraju utrzymuje w ciągłej gotowości załogi śmigłowców wyszkolone w prowadzeniu działań ratowniczych nad obszarami morskimi. Od początku lat 90-tych uczestniczyły w prawie pięciuset akcjach ratując życie i zdrowie ponad 230 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.