Facebook Google+ Twitter

Gdańsk: Antyterroryści odbili porwanego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-07 11:13

Antyterroryści z Gdańska odbili porwanego mężczyznę. Został on uprowadzony pod koniec września przez bandytów przebranych za policjantów.

Kilka dni później porywacze zażądali od rodziny Tadeusza S. okupu w wysokości 600 tysięcy złotych. 2 października doszło do przekazania połowy okupu. Od tego czasu porywacze przestali kontaktować się z rodziną Tadeusza S., nie zwalniając ofiary.

Policjanci ustalili, że porwany jest przetrzymywany w spalonym gospodarstwie rolnym w rejonie Kościerzyny. W nocy z niedzieli na poniedziałek antyterroryści odbili mężczyznę, więzionego w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu. Okazało się, że porwany ma połamaną rękę.

Policjanci zatrzymali porywaczy. Są to znani policji mężczyźni w wieku od 24 do 34 lat. Przewieziono ich do Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, gdzie usłyszeli między innymi zarzuty uprowadzenia zakładnika, wymuszenia rozbójniczego i spowodowania uszkodzenia ciała. Zatrzymano czterech z pięciu sprawców. Prokuratura wystosuje dziś list gończy za porywaczem, który jest na wolności. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.