Facebook Google+ Twitter

Gdańsk: Apel do uczestników strajku 88'

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-07 10:24

Gdańska Solidarność szuka uczestników strajków na Wybrzeżu w 1988 roku. Osoby, które brały w nich udział mogą dopisywać się do specjalnej listy, która jest publikowana w internecie. Związek chce ją następnie wydać w formie drukowanej z okazji 20.rocznicy strajków. Obchody odbędą się pod koniec sierpnia.

- Do tej pory na liście jest ponad 2 tysiące nazwisk. Większość z nich to byli pracownicy Stoczni Gdańskiej - mówi Wojciech Książek z prezydium zarządu regionu gdańskiego "Solidarności". Obecnie na liście jest 1200 byłych pracowników stoczni, którzy brali udział w strajku.

Lista pt. "Ludzie 1988 roku na Wybrzeżu" ma być wydana przed 31 sierpnia jako wkładka do materiałów z okazji XX rocznicy protestów. Osoby, które w nich uczestniczyły w zakładach pracy, na uczelniach wyższych Wybrzeża a także w różnych formach wspierały protestujących, mogą same dopisać się do listy. Należy to zrobić poprzez stronę internetową www.solidarnosc.gda.pl. Osoba, która zgłosi swój udział w proteście, powinna opisać co i gdzie robiła w czasie strajku. Należy też napisać kto z innych uczestników może to potwierdzić.

Lista ma być uzupełniana tak długo, aż uda się odnaleźć większość uczestników strajków z 88 roku.
Protesty wiosną i latem tego roku nie doczekały się dotąd szczegółowych badań historycznych. Strajki były odpowiedzią na represje wobec podziemnych struktur Solidarności i odmowę rejestracji związku a także studenckiej organizacji NZS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.