Facebook Google+ Twitter

Gdańsk bez "dymka"

Już wkrótce niepalący mieszkańcy Gdańska będą mogli pójść do specjalnie promowanych "lokali bez papierosa".

Rocznie około 70 tys. Polaków umiera w skutek chorób wywołanych przez nikotynę. Wielu z nich to palacze bierni, niektórzy nie "zaciągnęli się" ani razu w swoim życiu. Jednak notorycznie przebywają w towarzystwie palaczy.

Prawo w Irlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech czy Skandynawii egzekwuje całkowity zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych. Dotyczy to nie tylko pubów, kawiarni czy restauracji, ale także biur, hoteli, kin i teatrów. Ponieważ wyperswadować palaczom szkodliwość ich nałogu nie sposób, rządy tych krajów postanowiły same zadbać o ludzi żyjących bez "dymka".

Już wkrótce również w Gdańsku, niepalący będą mogli cieszyć się czystym powietrzem. Wystartowała ogólnopolska kampania "Lokal Bez Papierosa.pl", którą organizuje stowarzyszenie Manko. Stolica województwa pomorskiego idzie w ślady Krakowa, który już od pewnego czasu posiada mapę lokali bez dymu tytoniowego.

Akcja stowarzyszenia Manko ma na celu reklamowanie lokali dbających o zdrowie swoich klientów oraz propagowanie asertywnej postawy w stosunku do palenia papierosów. Kampania uzyskała honorowy patronat m.in. Ministerstwa Zdrowia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Jestem ZA :)))

Nienawidze papierosów :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

no prosze, prosze, a ja dopiero teraz widze ten artykuł. Bravo Marika ;) plus+

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdaje się, że W24 kiedyś taką akcję nawet rozkręcały? Coś mi tak świta w umyśle...ale chyba umarła ona śmiercią naturalną...
A jak mnie wkurza palenie w miejscach publicznych! Nie ma jak rano o 7.00 stać na przystanku, ledwo człowiek wstał, a tu mu już ktoś dymi...fuj!

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus bo mądry temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

spoko ...super serio

Komentarz został ukrytyrozwiń

mądra decyzja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.