Facebook Google+ Twitter

Gdańsk bez "dymka"

Już wkrótce niepalący mieszkańcy Gdańska będą mogli pójść do specjalnie promowanych "lokali bez papierosa".

Rocznie około 70 tys. Polaków umiera w skutek chorób wywołanych przez nikotynę. Wielu z nich to palacze bierni, niektórzy nie "zaciągnęli się" ani razu w swoim życiu. Jednak notorycznie przebywają w towarzystwie palaczy.

Prawo w Irlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech czy Skandynawii egzekwuje całkowity zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych. Dotyczy to nie tylko pubów, kawiarni czy restauracji, ale także biur, hoteli, kin i teatrów. Ponieważ wyperswadować palaczom szkodliwość ich nałogu nie sposób, rządy tych krajów postanowiły same zadbać o ludzi żyjących bez "dymka".

Już wkrótce również w Gdańsku, niepalący będą mogli cieszyć się czystym powietrzem. Wystartowała ogólnopolska kampania "Lokal Bez Papierosa.pl", którą organizuje stowarzyszenie Manko. Stolica województwa pomorskiego idzie w ślady Krakowa, który już od pewnego czasu posiada mapę lokali bez dymu tytoniowego.

Akcja stowarzyszenia Manko ma na celu reklamowanie lokali dbających o zdrowie swoich klientów oraz propagowanie asertywnej postawy w stosunku do palenia papierosów. Kampania uzyskała honorowy patronat m.in. Ministerstwa Zdrowia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Jestem ZA :)))

Nienawidze papierosów :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

no prosze, prosze, a ja dopiero teraz widze ten artykuł. Bravo Marika ;) plus+

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdaje się, że W24 kiedyś taką akcję nawet rozkręcały? Coś mi tak świta w umyśle...ale chyba umarła ona śmiercią naturalną...
A jak mnie wkurza palenie w miejscach publicznych! Nie ma jak rano o 7.00 stać na przystanku, ledwo człowiek wstał, a tu mu już ktoś dymi...fuj!

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus bo mądry temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

spoko ...super serio

Komentarz został ukrytyrozwiń

mądra decyzja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.