Facebook Google+ Twitter

Gdańsk: Były sekretarz obrony zamiast Obamy w Gdańsku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-27 19:39

Amerykańskiej delegacji na obchodach 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej będzie przewodniczył były sekretarz obrony narodowej - William Perry - poinformował w rozmowie z IAR rzecznik MSZ Piotr Paszkowski.

W delegacji znajdą się także przedstawiciele amerykańskiego Kongresu oraz ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Zabraknie jednak przedstawicieli urzędującej administracji amerykańskiej - dodał Piotr Paszkowski Zastzregł, że nie odczytywałbym w tym żadnych specjalnych politycznych treści. "Pamiętajmy, że taki skład delegacji na rocznicowe obchody nie odzwierciedla w jakikolwiek sposób relacji, które łączą dwa kraje" - zaznaczył rzecznik MZS.

Dodał, że według niego zadecydowały czynniki praktyczne. "Pamiętajmy, że jest to ciągle okres urlopowy w Stanach Zjednoczonych, a poza tym niedługo odbędzie się też ceremonia pogrzebowa senatora USA - Edwarda Kennedy'ego" - dodał Paszkowski.

Na obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej 1 września przyjedzie do Gdańska 20. szefów rządów, wsród nich: szef rosyjskiego rządu Władimir Putin, kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz premierzy: Włoch, Francji, Litwy i Ukrainy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.