Facebook Google+ Twitter

Gdańsk. Chirurg onkolog podejrzewany o molestowanie pacjentek

Wielomiesięczna praca policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pozwoliła zatrzymać 65-letniego lekarza onkologa, który podejrzewany jest o molestowanie seksualne swoich pacjentek. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 / Fot. WikipediaPolicjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej zajmują się sprawą molestowania przez lekarza chirurgii onkologicznej przyjmującego w kilku miejskich przychodniach. Śledztwo zaczęło się od informacji od pacjentki, która zgłosiła się w 2014 r., do jednego z gdańskich komisariatów.

- Spodziewając się, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej, policjanci przesłuchali wszystkie pacjentki 65-letniego onkologa - mówi podkom. Aleksandra Siewert, rzeczniczka KMP w Gdańsku. - Do tej pory funkcjonariusze rozmawiali z ponad dwoma tysiącami kobiet.

Około 30 z nich obciążyło doktora swoimi zeznaniami.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiW trakcie przeszukania mieszkania znaleziono i zabezpieczono broń oraz ponad 500 sztuk amunicji. W gabinecie lekarskim policjanci ujawnili ukrytą kamerkę.

Dzisiaj rano policjanci zatrzymali lekarza w jego miejscu zamieszkania. Nie został jeszcze przesłuchany i nie usłyszał zarzutów.

Mężczyzna źle się poczuł i przewieziony został do szpitala.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.