Facebook Google+ Twitter

Gdańsk. Czujność strażników miejskich zapobiegła tragedii

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-05 08:44

PIjany w sztok technik radiolog robił zdjęcia rentgenowskie w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku. Zdążył prześwietlić trzy osoby. Jak zapewnia dyrekcja szpitala, nikt nie został nadmiernie napromieniowany.

Nie wiadomo jednak, czym by się to skończyło, gdyby nie czujność funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Gdańsku.
43-letni technik dał o sobie znać już w drodze do miejsca pracy, gdy o godz. 15.45 przekraczał ruchliwą ul. 3 Maja na czerwonym światle. Pytany, dokąd się tak spieszy, odpowiedział kierującym ruchem strażnikom miejskim, że idzie do pracy, do szpitala. Już wtedy czuć było od niego alkohol.
- Strażnicy nie mogli od razu zająć się podchmielonym mężczyzną, bo musieli kierować ruchem aut - mówi starszy inspektor Mariusz Kowalik, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdańsku. - Po zejściu ze skrzyżowania udali się jednak do szpitala. Tam zaś, około godziny 18.40, zobaczyli technika, odzianego w służbowy uniform i obsługującego rentgenowski aparat. Był jeszcze bardziej piany niż na ulicy.
Pierwsza próba wykazała, że ma 1,5 promila alkoholu we krwi. Druga - już 2 promille.
Technik radiologii trafił do Izby Wytrzeźwień. Sprawę przejęła Policja.

Jesteśmy zaskoczeni....

Mirosław Domosławski, dyrektor Pomorskiego Centrum Traumatologii
- Jesteśmy zaskoczeni tym, co się stało. Technik radiolog, u którego stwierdzono stan nietrzeźwości podczas pracy, był dobrym fachowcem. Natychmiast po stwierdzeniu, że jest po spożyciu alkoholu, został zawieszony. Zdążył zrobi zdjęcia trzem osobom. Nie było niebezpieczeństwa narażenia prześwietlanych osób zbyt dużymi dawkami promieniowania. Przy odpowiednich zabezpieczeniach nie powinno się to zdarzyć. Przedtem nie docierały do nas żadne wiadomości, że przychodzi do szpitala nietrzeźwy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.