Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10223 miejsce

Gdańsk dołącza do akcji „Taksówka z fotelikiem”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-21 12:44

Od dzisiaj mieszkańcy Gdańska mogą już zamówić taksówkę z fotelikiem. Bezpieczne przewożenie dzieci jest możliwe dzięki akcji „Taksówka z fotelikiem”, w ramach której ubezpieczyciel komunikacyjny Liberty Direct przekazał taksówkarzom 35 fotelików, podstawek oraz kołysek dla maluchów. W sumie w całym Trójmieście jeździ już blisko 100 taksówek z fotelikami.

 / Fot. Materiały Liberty DirectPartnerem programu w Gdańsku została korporacja Hallo Taxi. Patronat nad akcją sprawują Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Przemysłowy Instytut Motoryzacji „PIMOT”. Ponadto, honorowy patronat sprawuje nad przedsięwzięciem Prezydent Gdańska – Paweł Adamowicz.

Dołączenie Gdańska do akcji organizowanej od czerwca w Gdyni i Sopocie umożliwiła Rada Miasta Gdańska poprzez zmianę uchwały uniemożliwiającej taksówkarzom przewożenia sprzętu dodatkowego w bagażnikach taksówek. Taksówkę z fotelikiem w Gdańsku można zamówić pod numerem telefonu 19-666 (Hallo Taxi) z 30 minutowym wyprzedzeniem. Dzwoniąc należy podać wzrost i wagę dziecka, aby dyspozytor mógł przekazać zlecenie kierowcy, wożącemu odpowiedni dla dziecka fotelik. Partnerem akcji w Gdyni jest korporacja Euroschool Taxi, w Sopocie – Taxi Service Sopot, a w Redzie, Rumi i Wejherowie – Taxi Service Reda.

 / Fot. Liberty- Przystępując do organizacji akcji w Trójmieście bardzo żałowaliśmy, że Gdańsk nie mógł do niej dołączyć ze względu na wadliwą uchwałę. Dzięki błyskawicznej reakcji Rady Miasta Gdańska stało się to jednak możliwie, co bardzo nas cieszy. Jestem przekonany, że umożliwienie zamówienia taksówki z fotelikiem znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych pasażerów w całym Trójmieście i zapobiegnie choć części skutków wypadków, które występują zaskakująco często właśnie na krótkich trasach – mówi Rafał Karski, dyrektor sprzedaży i marketingu Liberty Direct. - Akcję w Gdańsku organizujemy przy współpracy z najstarszą z gdańskich korporacji - Hallo Taxi. Jednocześnie zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu wszystkie inne zainteresowane firmy – dodaje Karski.

Zgodnie z prawem, w prywatnych samochodach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, dzieci do lat 12, nie przekraczające 150 cm wzrostu powinny być przewożone w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym. Brak fotelika karany jest przez policję mandatem w wysokości 150 zł oraz odebraniem 3 punktów karnych. Jednocześnie, z tego obowiązku zwolnione są taksówki. Dzięki akcji „Taksówka z fotelikiem” coraz więcej korporacji może dbać o bezpieczeństwo najmłodszych podróżnych – pomimo braku takiego obowiązku.

Materiały prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

anna
  • anna
  • 27.05.2012 20:28

Też jestem po podobnych prześciach z zamawianie taxi z fotelikami nadmienię że taxi zamawiałam z 2 tygodniowym wyprzedzeniem i wszystko miały być pięknie ale nie było jest to jakaś kpina widocznie trójmiasto ma gdzieś turystów którzy przylatują z małymi dziećmi a korporacją hallo taxi która podobno jest partnerem tej akcji to już totalna ściema.Przykre

Komentarz został ukrytyrozwiń
iwona
  • iwona
  • 23.04.2012 23:13

Niestety jest to zupelna nieprawda, wlasnie usilowalam zamowic taksowke z fotelikiem z 5-cio godzinnym wyprzedzeniem i uzyskalam odpowiedz, iz takiej mozliwosci nie ma. Pani z dyspozytorni odpowiedzila, ze kierowcy nie maja obowiazkow wozic fotelikow, wiec jest to kwestia czy pany kierwocy sie bedzie chcialo... I najwidoczniej zadnemu sie nie chce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.