Facebook Google+ Twitter

Gdańsk dołączył do miast, w których są buspasy

Gdańsk kolejnym miastem, w którym urzędnicy mają nadzieję buspasami rozładować korki w pobliżu centrum.

W czasie tego weekendu w nocy na ul. Podwale Przedmiejskie w Gdańsku zostały wymalowane specjalne pasy dla autobusów. Tym samym Gdańsk dołączył do innych miast w Polsce, w których już one są.

Osoby korzystające na co dzień z komunikacji miejskiej powinni odczuć różnicę, ponieważ bardzo często pokonanie tego odcinka autobusem w godzinach szczytu zajmowało nawet 25-30 minut.
Kierowcy nie są pocieszeni tymi zmianami. Do tej pory do ich dyspozycji były trzy pasy, teraz pozostają im tylko dwa. Może to wiązać się z utrudnieniami, a na pewno nie z ominięciem korków.

Buspasy od dziś zaczęły obowiązywać w Gdańsku. Kierowcy samochodów jadący specjalnie wyznaczonym odcinkiem jezdni dla autobusów byli zatrzymywani przez policję i otrzymywali pouczenie. Takie ulgowe traktowanie nie będzie trwało długo, najdłużej dzień lub dwa. Po tym czasie grozi mandat w wysokości 100 zł i nałożenia jednego punktu karnego.

Czas pokaże czy usprawni to ruch komunikacji miejskiej na tym odcinku, który od kilku lat zawsze w godzinach szczytu jest zakorkowany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

buspasy.... ciekawe czy to pomoże. Bo oby nie okazały się rajem dla taksówkarzy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.