Facebook Google+ Twitter

Gdańsk. Festiwal FETA jeszcze nas zaskoczy

Strefa relaksu, Miejski Znak Kultury, Spacer po starym przedmieściu - to tylko niektóre z licznych projektów specjalnych podczas XVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA w Gdańsku.

konferencja prasowa FETA / Fot. martyna misiewiczTegoroczna szesnasta już edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA rozpocznie się tradycyjnie wystawą Foto Feta w Przystani Wodnej „Żabi Kruk”. Od 12 do 15 lipca na Starym Przedmieściu i Dolnym Mieście odbędą się liczne przedstawienia teatralne wraz z atrakcjami nie tylko dla dorosłych widzów.

- Festiwal w tym roku wyjątkowo nie ma tematu wiodącego. Program opiera się na upodobaniach grupy - mówi Szymon Wróblewski kierujący klubem Plama "Gdański Archipelag Kultury". Do Gdańska przyjedzie reprezentacja 9 krajów. Najliczniej wystąpią teatry z Hiszpanii oraz Polski.

Program festiwalu został podzielony na dwie części. Jedna to występy teatru ulicznego a druga to Projekty Specjalne. Zaliczamy do nich miejski znak kultury. Autorem jest Wojtek Kołacz z Wrocławia, stworzył rzeźby w bliznach drzew
prezentowane w okolicy Placu Wałowego. Kolejnym projektem jest cykl Instalacji. Zaprezentuje się teatr z Holandii Stichting Daad „Benu” oraz Hiszpański zespół KataKraK.

Jedną z największych wydarzeń, co podkreślają sami organizatorzy, będzie występ Miejskiego Teatru Miniatura, który zaprezentuje spektakl "Thermidor roku 143". Reżyserii Lecha Raczka.

To jeszcze nie wszystko, na szesnastej edycji festiwalu zaprezentuje się 9 grup artystycznych z Europy. Parada La Baldufa „Zeppelin” z Hiszpanii, Klaipeda Castle Theatre z Litwy, circoPitanga ze Szwajcarii wiele innych.

W tym roku przygotowaliśmy coś dla uczestników - dodaje Karolina Pacewicz jedna z organizatorek festiwalu FETA. Zapraszamy do wzięcia udziału w Paradzie Glino Luda. Wystarczy przyjść dwie godziny wcześniej w białym ubraniu. Zostaną Państwo pokryci gliną oraz ruszą z paradą po Starym Przedmieściu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.