Facebook Google+ Twitter

Gdańsk: Góra śmieci jest już wyższa niż Wieżyca

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2010-04-01 07:53

Wieżyca nie jest już najwyższym szczytem Pomorza. Po zakończeniu eksploatacji kwatery zarząd Zakładu Utylizacyjnego Spółka z o.o. w Gdańsku zawiadujący wysypiskiem w Szadółkach, zlecił badania pomiarowe, które miały pomóc w podjęciu decyzji co do dalszych losów zalegającej tam góry śmieci.

UWAGA! TO TEKST NIEPRAWDZIWY OPUBLIKOWANY Z OKAZJI 1 KWIETNIA, W RAMACH ZABAWY "ŁOWCY FAŁSZYWYCH NEWSÓW"

Góra śmieci / Fot. A. Warżawa/archiwumWyniki, przynajmniej te dotyczące wysokości, były zaskakujące nawet dla prezesa spółki. - Zdawaliśmy sobie sprawę, że góra jest spora, a jej wysokość bezwzględna oscyluje wokół 300 metrów npm, bo pomiary robimy przecież na bieżąco, jednak pomiar satelitarny, zaskoczył nas - przyznaje Wojciech Głuszczak, prezes zarządu ZU. - Wykazał, że nasyp ma wysokość bezwzględną 330,5 metra.

Tym samym, jako że Wieżyca mierzy sobie 329 mnpm góra śmieci stała się najwyższym szczytem Pomorza.

Zakład Utylizacyjny zamierza jednak górę wykorzystać.- Zakończyliśmy już eksploatację tej kwatery. Obszar przysypiemy więc ziemią, utwardzimy i ...ustawimy wyciąg narciarski. Że w sąsiedztwie odpadów? Miejsce jest na tyle oddalone od sąsiednich kwater, że nieprzyjemne wonie nie powinny przeszkadzać narciarzom. Zresztą nowoczesne technologie wdrażane już w naszym zakładzie, pozwalają zminimalizować uciążliwości - zapewnia Wojciech Głuszczak. - Poza tym wyciąg czynny będzie zimą, kiedy i tak nieczynne kwatery są przysypane śniegiem.

ZU chce na ten nietypowy projekt pozyskać unijne fundusze. Tymczasem Stowarzyszenie "Szczyt Wieżyca" zapowiada, że tak łatwo palmy pierwszeństwa Gdańskowi nie odda.

- Przede wszystkim te badania trzeba powtórzyć, żeby można było oficjalnie uznać ich wyniki - twierdzi Andrzej Młyński, prezes stowarzyszenia. - Ale tak czy inaczej widok i tak będzie lepszy z Wieżycy. Zamierzamy dobudować jeszcze jedno piętro, drewniane, bo tylko na to dostaniemy zgodę z zarządu parku krajobrazowego. Ale przy dobrej pogodzie, będzie można zobaczyć z niego molo w Sopocie, a za pomocą lornetki nawet statki stojące na redzie w Gdyni.

Dziennik Bałtycki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Nie wiem czy to żart-jeśli żart, to też na5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.Mirku, a ja myślałem, że Pan tak na poważnie...;-))

Ilekroć przejeżdżam trójmiejską obwodnicą (od kilku lat na szczęście dużo rzadziej) to mijając Szadółki dostaję superkopa węchowego. Jego siła potrafi być tak wielka jak 300 metrowa góra...
A więc?

Komentarz został ukrytyrozwiń

ściema... choć w 3 city wszystko możliwe !

Komentarz został ukrytyrozwiń

haha;) 1 kwietnia;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież wiem że to są (jaja) i też pozwoliłem sobie humorystycznie napisać o ulotkach i mieszkaniach. Jestem normalnym wesołym facetem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PRIMA APRILIS !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirku początkie grudnia góra miała coś około 150m. to nie możliwe aby przez 4 miesiące jeszcze raz tyle urosła. Nawet więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po cholerę obok ten sto narciarski. Zalać betonem ,położyć igelit i gotowe. Jeszcze trochę zostawił bym na grilowanie przy stoku :-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inko uwierz. Jestem z Gdańska i znam sytuację. Roznoszą ulotki po mieszkaniach - kto będzie grillował odpadami z Szadółek, dostanie kiełbasę gratis, opał na zimę z Szadółek też można brać darmo, a działki mieszkaniowe na Szadółkach są po konkurencyjnych cenach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.04.2010 08:13

Nie chce mi sie wierzyć ze to może być prawda

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.