Facebook Google+ Twitter

Gdańsk gotowy na wysokie loty!

Do Polski po raz czwarty zawitały legendarne zawody samolotów z papieru - Red Bull Paper Wings! Krajowe eliminacje rozpoczęły się 10 marca.

 / Fot. Marcin MentelPrzystanki kwalifikacyjne wyłonią trzech najlepszych pilotów, którzy w maju reprezentować nas będą podczas światowego finału w Salzburgu w Hangarze-7.
Red Bull Paper Wings to międzynarodowe studenckie zawody w niecodziennej odsłonie. Uczestnicy muszą pochwalić się umiejętnościami w składaniu papierowych samolotów oraz kreatywnością
jak i przydatną wiedzą z podstawowych praw aerodynamiki. Podczas turnieju rywalizują w trzech kategoriach: lot na dystans, lot na czas oraz akrobatyka lotu. Zawodnik może startować w więcej
niż jednej konkurencji. Przy dwóch pierwszych zmaganiach, startujący otrzymuje jedynie kartkę papieru formatu A4 i nie może jej obciążać, modyfikować ani zmieniać w żaden sposób. Sukcesem jest wyobraźnia oraz odpowiednie złożenie. Do trzeciej konkurencji jest możliwość wcześniejszego przygotowania i skonstruowania swojego papierowego wehikułu przy użyciu dowolnych technik budowy. Ewolucje wykonane przez samolot są następnie oceniane przez 3 sędziów.
Polskie eliminacje będą miały miejsce w: Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Łodzi, Lublinie, Białymstoku, Olsztynie, Wrocławiu, Toruniu, Gdańsku, Gliwicach. Wszyscy miłośnicy składania papierowych samolotów i rywalizacji mogą zapisać się na wybrany przystanek na stronie www.redbullpaperwings.com Spóźnialscy piloci mogą zapisać się również w dzień kwalifikacji w biurze zawodów przed startem imprezy. Ilość miejsc jest ograniczona.
KWALIFIKACJE RED BULL PAPER WINGS W Gdańsku
Data: 01.04.2015
Miejsce: Politechnika Gdańska, Dziedziniec Północny im. Daniela Gabriela Fahrenheita, ul. Narutowicza 11/12, Gdańsk
Start zawodów – 11:00

Do światowego finału przejdą dwie osoby z najlepszymi wynikami z kraju w konkurencji: lot na dystans oraz lot na czas. Natomiast podniebnych akrobatów, którzy otrzymali najwyższe noty sędziów z danego miasta, czeka dodatkowa walka. Na stronie www.redbullpaperwings.com udostępnione zostaną zwycięskie akrobacje z każdego miasta. Internauci będą mogli oddać głos na lot, który najbardziej im się podoba, odznacza się kreatywnością i różnorodnością akrobacji. Zawodnik, który otrzyma największa liczbę głosów zostanie mistrzem akrobatyki lotniczej i tym samym dołączy do grona polskiej reprezentacji.
Trójka najlepszych z najlepszych weźmie udział w światowych mistrzostwach Red Bull Paper Wings w Salzburgu, gdzie rywalizować będą z najlepszymi z ponad 80 krajów. Finał odbędzie się we legendarnym Hangarze-7, domu historycznej już grupy akrobacyjnej - „Flying Bulls” oraz unikatowych egzemplarzy floty powietrznej.
W poprzedniej edycji zawodów naszemu rodakowi Tomaszowi Chodyrze udało dojść się do grona czołowych pilotów i uzyskać tytuł światowego mistrza akrobatyki lotu ex aequo z Ryan’em Naccarato.
Na miejscu imprezy dla uczestników programu Red Bull MOBILE Collect będzie możliwość odebrania voucherów energetycznych. Natomiast dla tych, którzy jeszcze nie rozpoczęli przygody z wymienianiem energii na nagrody, będzie szansa na zapisanie się do programu. Więcej szczegółów na stronie www.redbullmobilecollect.pl
Główny partnerem projektu jest LOT Polish Airlines.
Specjalne podziękowania dla Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej za pomoc w organizacji kwalifikacji Red Bull Paper Wings w Gdańsku.

Więcej informacji na temat Red Bull Paper Wings, kalendarz wszystkich przystanków kwalifikacyjnych oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.redbullpaperwings.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.