Facebook Google+ Twitter

Gdańsk, Jarmark św. Dominka rusza już za osiem dni

Parady, koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej, występy teatrów ulicznych oraz konkursy i turnieje z nagrodami – to tylko nieliczne atrakcje, jakie podczas tegorocznego jarmarku św. Dominika czekają na odwiedzających Gdańsk.

Jarmark św. Dominika rozpoczyna się zawsze pod koniec lipca i trwa około trzy tygodnie. Jak informują organizatorzy, co roku swoje stoiska rozkłada w sierpniu ponad 1200 kupców, artystów i rzemieślników. W tym roku impreza startuje 28 lipca. Otworzy ją projekt sceniczny przygotowany przez Elwirę Twardowską, dyrektora Festiwalu Teatrów Ulicznych FETA. Jedną z części widowiska będzie parada kupców zachwalających swoje towary i odzianych w historyczne kostiumy.

Kupcom towarzyszyć będą kuglarze, grajkowie, aktorzy teatru szekspirowskiego i szczudlarze. Paradę od Złotej do Zielonej Bramy poprowadzi Hermes, patron kupców. Wszystkich uczestników jarmarku powita prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz ubrany w specjalnie zaprojektowany na tę okazję strój historyczny.
Na zakończenie ceremonii otwarcia, w samo południe,rozdzwonią się dzwony, a w niebo poszybują gołębie pocztowe.

W zeszłym roku Jarmark zakończył się symbolicznym schowaniem klucza do miasta. / Fot. Robert Kwiatek Dziennik BałtyckiSzata gospodarza miasta to nie jedyna nowość podczas tegorocznego jarmarku. W tym roku
miłośnicy futbolu będą mogli poczuć przedsmak Euro 2012 dzięki rozmowom z trenerami, piłkarzami, sędziami i komentatorami sportowymi, oraz sprawdzić swoją wiedzę z historii futbolu. Kolejna nowość tegorocznego jarmarku to widowisko sceniczne oparte na newsach z epoki dwudziestolecia międzywojennego. Motywem przewodnim będzie serwis informacyjny na podstawie autentycznych wiadomości z gazet polskich, prezentowany z charakterystyczną dla epoki stylizacją. Spośród nowości intrygować może również koncert na garnkofonie, instrumencie złożonym z kolekcji zestrojonych ze sobą kuchennych garnków, czajników i kubków.

Na tegorocznym jarmarku dominikańskim nie zabraknie oczywiście, tradycyjnego już, święta chleba, podczas którego wybierany jest smakołyk tej imprezy. Podobnie jak w poprzedniej edycji wiele miejsca poświęcone zostanie promowaniu bałtyckiego złota, czyli bursztynu.

Jarmark Dominikański Anno Domini 2007 potrwa do 19 sierpnia.Plenerowa impreza organizowana przez Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie przedsięwzięć handlowo – kulturalnych.


Program imprez odbywających się w poszczególnych tygodniach dostępny jest na stronie www.mtgsa.com.pl
www.mtgsa.com.pl
www.mtgsa.com.pl'>www.mtgsa.com.pl
www.mtgsa.com.pl'>www.mtgsa.com.pl
www.mtgsa.com.pl
www.mtgsa.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.