Facebook Google+ Twitter

Gdańsk: Jest zezwolenie na odstrzał bobrów na Żuławach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-06 12:57

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku zezwoliła na odstrzał bobrów na Żuławach. Populację trzeba zmniejszyć, bo bobry zagrażają wałom przeciwpowodziowym.

W tym rejonie żyje ich prawdopodobnie około 1000-ca. W tym roku uszkodziły wały w kilkudziesięciu miejscach - mówi Medard Jakusz- Gostomski z wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

To pierwsza tak duża akcja związana z odstrzałem tych zwierząt - podkreśla Joanna Jarosik z Regionalej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku. Jarosik uspokoiła, że odstrzał nie będzie dotyczyć niszczenia siedlisk tych zwierząt. Przypomniała również, że działania zmiejszające liczbę populacji jest konieczne ponieważ przerwanie wałów może mieć bardzo poważne konsekwencje.

Do bobrów strzelać będą mogli przeszkoleni członkowie kół łowieckich z powiatów gdańskiego i nowodworskiego. Zezwolenie pozwala na odstrzelenie 100 sztuk do końca lutego.
Polowanie na bobry jest jednak bardzo trudne i niewielu myśliwych chce się podejmować tego zadania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oj! Niedobrze! - panie bobrze. A przesiedlić bobrów się nie da? Jedyną pociechą w tej żenującej sprawie jest to, że "Polowanie na bobry jest jednak trudne i niewielu myśliwych chce się podejmować tego zadania." Bobry! Nie dajcie się!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.