Facebook Google+ Twitter

Gdańsk. Kilkutysięczny wiec poparcia dla rządu

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2006-10-01 14:53

Około 3 tysięcy osób zgromadziło się w Gdańsku o godzinie 13 pod pomnikiem Poległych Stoczniowców na PiS-owskiej manifestacji poparcia dla rządu.

Zgromadzenie przebiegało w spokojnej atmosferze. Wśród manifestujących znaleźli się m.in. ministrowie Radosław Sikorski (obrona narodowa) i Jerzy Polaczek (transport-infrastruktura), a także działacze dawnej opozycji solidarnościowej między innymi Anna Walentynowicz.

Gości z całej Polski witał Andrzej Jaworski, prezes Stoczni Gdańskiej i kandydat na prezydenta Gdańska. Podkreślał on miedzy innymi, że stocznia istnieje dzięki zaangażowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego w proces jej ratowania.

Manifestujący wznosili okrzyki : Polska solidarna nie zginie!; My wiemy, kto kłamie!

Manifestacja w Gdańsku miała być reakcją na medialną nagonkę na partię po ujawnieniu zapisów rozmów ministra Lipińskiego z Renatą Beger, posłanką Samoobrony, którą namawiano do wsparcia koalicji rządowej w zamian m.in. za stanowisko w resorcie rolnictwa. Opozycja uznała sposób prowadzenia rozmów za korupcję polityczną. Politycy koalicji rządzącej przez pierwsze dni uznawali, że były to normalne rozmowy. W końcu jednak premier Jarosław Kaczyński, przeprosił za ich styl.

Zdaniem Jacka Kurskiego, jednego z inicjatorów wiecu, celem było udowodnienie, że PiS nie traci swojego największego kapitału - społecznego zaufania.

Manifestacja zakończyła się bez incydentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.10.2006 02:12

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,53600,3655358.html?i=11
Obrazki jak z czasów PRLu :))))))))))))))

z.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.