Facebook Google+ Twitter

Gdańsk. Licytacja mebli z IKEA na rzecz osieroconych dzieci

20 września rozpoczęła się na Allegro licytacja zestawu mebli młodzieżowych ufundowanych przez IKEA Gdańsk. Pieniądze z akcji zostaną przeznaczone na stypendia dla 70 dzieci z niepełnych rodzin z Pomorza. Jedno stypendium to koszt 800 zł.

materiał reklamowy / Fot. PlakatPartnerem akcji został Fundusz Dzieci Osieroconych Fundacji Hospicyjnej. To on przekazał IKEA Gdańsk informację o dzieciach, których jedno z rodziców zmarło w jednym z pomorskich hospicjów. Pieniądze zdobyte dzięki tej licytacji przeznaczone zostaną na dodatkowe kursy np. nauki języków obcych, jazdy konnej, zajęcia sportowe bądź plastyczne. Celem jest rozwijanie zainteresowań i pomoc w nauce osieroconym dzieciom, na którą ich rodziny nie stać.

Akcję wspiera również działaczka opozycyjna, pani Henryka Krzywonos: - Dla dzieci, które straciły jedno z rodziców, świadomość, że jest ktoś, kto im pomaga, jest wyjątkowo ważna. Utrata ojca czy matki to dla dziecka coś niebywałego. Wiem, bo sama to przeżyłam. Wiem również, jak wtedy jest ciężko, ale również jak można wesprzeć takie dzieci. Trzeba dać im wiele miłości, trzeba pokazać, że jesteśmy z nimi i że nie są nam obojętne. To jest bardzo ważne. Gdyby każdy w Polsce wysłał jedną złotówkę, byłaby z tego piękna akcja. Ja mogę wysłać pierwszą. Trzeba się dzielić tym, co się ma. To jest dla mnie proste - mówi. Pani Henryka wychowała 12 dzieci w rodzinnym domu dziecka, który prowadziła przez piętnaście lat wraz z mężem.

Licytacja zestawu mebli ruszyła 20 września i potrwa dwa tygodnie. Rozpoczęła się od kwoty 1000 zł. Osoby, które chcą wesprzeć akcję, ale nie stać ich w tej chwili na taki wydatek, Ikea zaprasza 25-26 września i 2-3 października do swego sklepu w Gdańsku. Wolontariusze Fundacji Hospicyjnej przeprowadzą tam w tych dniach kwestę na rzecz stypendiów dla dzieci. Przy głównym wejściu będzie można obejrzeć również zestaw licytowanych mebli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.