Facebook Google+ Twitter

Gdańsk ma konsultanta ds. Euro 2012

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2007-10-11 09:02

Przełom w gdańskich przygotowaniach do Euro 2012 - wyłoniono doradcę, który przygotuje większość dokumentów i analiz związanych z budową Baltic Areny. Konsorcjum PwC miało udział w budowaniu m.in. nowego Wembley i Emirates Stadium Arsenalu.

Tak według planów ma wyglądać Baltic Arena / Fot. Nasze MiastoKonsorcjum PwC to siedem firm, z których aż cztery ma swoje siedziby w Londynie. Jednym z konsorcjantów jest znana na całym świecie firma doradcza PriceWaterhouse Coopers, która już od jakiegoś czasu była liderem w walce o fotel gdańskiego konsultanta. Bój o tę funkcję stoczyły także dwa inne tuzy światowego doradztwa: Ernst&Young Corporate Finance sp. z o.o. oraz KPMG Advisory sp. z o.o.

- PwC wygrało, bo jego oferta była najtańsza - przyznaje Renata Wiśniowska, pełnomocnik prezydenta Gdańska ds. budowy Baltic Areny, która jednocześnie przewodniczyła komisji konkursowej. - Jeśli przegrane firmy nie złożą protestów, decyzja o wyborze konsultanta uprawomocni się za siedem dni.

Zakładając ten wariant, konsorcjum PwC za 144 dni dostarczy miastu wszystkie analizy, które zobligowało się przygotować. Pakiet dokumentów jest obszerny. Będą to: studium funkcjonalno-użytkowe obiektu, analizy ekonomiczne, raport oddziaływania stadionu na środowisko. Doradca wskaże także, jak powinno wyglądać wykończenie obiektu, sposób zraszania murawy, rozmieszczenia krzesełek na trybunach czy choćby liczba boksów i pomieszczeń komercyjnych do wynajęcia.

- Oczywiście przez te 144 dni mamy zamiar aktywnie uczestniczyć w pracach naszego doradcy. Chodzi o to, byśmy na bieżąco wspólnie ustalali, jak wyglądają nasze oczekiwania i potrzeby w stosunku do finalnych dokumentów - dodaje Renata Wiśniowska.

Za dokumenty i doradzanie w sprawie Baltic Areny trzeba będzie zapłacić ponad 2,7 mln zł. To 900 tys. złotych więcej niż przewidywano. Władze Gdańska nie skąpią jednak pieniędzy, bowiem przygotowane analizy pozwoli ogłosić kolejny przetarg, tym razem związany z zaprojektowaniem Baltic Areny i jego budową.

Stan gdańskich przygotowań do Euro 2012 przyjadą wkrótce ocenić przedstawiciele UEFA. - Wizyta odbędzie się prawdopodobnie między 19 a 20 listopada - informuje Aleksandra Dulkiewicz, koordynator ds. Euro 2012 w Gdańsku. - To jedno z pierwszych takich spotkań, jednak do 2012 roku spodziewamy się kolejnych. Tym razem musimy zreferować, jak postępują przygotowania w dziedzinach rozwoju: komunikacji lotniczej, infrastruktury drogowej i bazy hotelowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.