Facebook Google+ Twitter

Gdańsk miastem dla zakochanych

Gdańsk zamierza pójść w ślady włoskiej Wenecji i również chce przyciągać zakochanych turystów. Ma w tym pomóc projekt "Gdańsk&love", który powstał w Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Logo projektu Gdańsk&love / Fot. www.gdansk4u.plIdeą projektu "Gdańsk&love" jest stworzenie nowej, rozpoznawalnej oferty turystycznej, dzięki której możliwe będzie przedłużenie sezonu turystycznego, a w efekcie: promocja Gdańska.

- Chcemy przekonać turystów i mieszkańców, że to właśnie Gdańsk jest miastem atrakcyjnym i rozrywkowym, w którym dzieją się wydarzenia nie tylko te związane z poważną historią - wyjaśniają pracownicy GOT. - W Gdańsku naprawdę warto spędzić nastrojowy lub szalony weekend, zaręczyć się, wziąć ślub, wybrać się w podróż poślubną - dodają entuzjastycznie po krótkiej chwili.

"Gdańsk&love" ma być cyklem wydarzeń, których wspólnym tematem będzie miłość i wszystkie jej aspekty. Ma również stanowić inspirację dla zakochanych lub osób poszukujących miłości do odwiedzenia Gdańska, nie tylko w sezonie letnim. Czym autorzy projektu chcą zachęcić turystów?

Między innymi nową stroną internetową Gdańsk&love, której inauguracja przypadła na 5 lutego. Nowy portal zawiera informacje na temat magicznych miejsc w Gdańsku, legend miłosnych ze sławnymi gdańszczanami w roli głównej oraz romantycznych pejzaży. Poza nową stroną internetową, przygotowane także liczne atrakcje plenerowe. Pierwsze z nich odbędą się już w weekend poprzedzający walentynki.

Dla osób ceniących sobie współzawodnictwo przygotowano grę miejską "Szyfry Miłości". W sobotnie popołudnie, gracze (w grupach od dwóch do sześciu osób) będą odkrywać miłosne legendy Gdańska. Po drodze uczestnicy będą mogli odpocząć w partnerskich restauracjach, kawiarniach i muzeach, gdzie będą na nich czekać zniżkowe oferty specjalne.

Również w sobotę każdy będzie mógł podarować swojej wybranej osobie wyjątkową walentynkę - bursztynowe serduszko. Za niewielką opłatą 10 zł będzie można wybrać bryłkę bursztynu, którą na miejscu oszlifuje mistrz bursztynnik. Przewidziano także wykonanie tzw. "całuśnego zdjęcia" zakochanych par, które ukaże się w poniedziałkowym, walentynkowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego".

Szczegółowe informacje: www.gdanskandlove.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.