Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15689 miejsce

Gdańsk. Nie było piwa na Piwnej

Październikowy sukces święta ulicy Piwnej, zachęcił organizatorów do dalszych działań. Z okazji zbliżających się świąt, zaprosili mieszkańców na uroczyste zapalenie światełek na choince, połączone z wizytą Mikołaja.

Dzieciaki podczas spotkania z Mikołajem / Fot. Ewa KowalskaDzieci zazwyczaj nie trzeba długo namawiać na spotkanie z Mikołajem, toteż punktualnie o godzinie 16, tuż przed wejściem do Bazyliki Mariackiej, pojawił się spory tłumek milusińskich.Mikołaj z Piwnej / Fot. Ewa Kowalska
- Zaprosiliśmy uczniów ze szkół podstawowych nr 50 i 15, są z nami dzieci z klubu „Neptun”, niespodziewanie pojawiła się też wycieczka maluchów z Mazowsza. Przyszło sporo rodziców z malutkimi dziećmi. Bardzo nas cieszy, że tak duża grupa odpowiedziała na nasze zaproszenie - radowała się Wiesława Niemiec z Polskiej Izby Gospodarczej, której siedziba mieści się na ul. Piwnej.

Radny Piotr Dzik i Wiesława Niemiec, szefowa biura Polskiej Izby Gospodarczej, maja powód do zadowolenia / Fot. Ewa KowalskaKiedy na ulicy rozbrzmiał śpiew scholi z Bazyliki Mariackiej, atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna. Pomimo niemal wiosennej aury, przechodnie nucili wraz z młodzieżą „Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań”, a dzieciaki z niecierpliwością czekały na bieg wydarzeń.Mikołaj, prezydent i radny w akcji / Fot. Ewa Kowalska

Po krótkim powitaniu wygłoszonym przez prezydenta miasta, Pawła Adamowicza, przy ścianie bazyliki rozbłysła światełkami choinka, a ktoś z uczestników zaintonował kolędę, która niosła się wzdłuż wąskich uliczek Głównego Miasta. I wreszcie przyszedł moment szczególnie oczekiwany. Mikołaj, który dotychczas przyglądał się zebranym milusińskim, poprosił prezydenta o rozdanie paczek ze słodyczami, które od dłuższego czasu czekały pod choinką.

Dzieciaki z koła TPD "Neptun" ze swoim księdzem / Fot. Ewa KowalskaDzieci starały się karnie stanąć w kolejce po łakocie, ale chęć natychmiastowego zajrzenia do wnętrza foliowej torebki, najczęściej wygrywała, toteż radny Piotr Dzik również „zakasał rękawy” i wspólnie udało się szybciej zaspokoić dziecięcą ciekawość.Gdańskie dzieci i prezydent miasta Paweł Adamowicz / Fot. Ewa Kowalska

Zwieńczeniem imprezy stała się niespodziewanie sesja zdjęciowa, do której dzieci kolejno zapraszały Mikołaja, księdza, prezydenta i organizatorów, a wszystko to odbywało się z choinką w tle.


Relacja ze święta ul. Piwnej w październiku 2007

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hola, hola (Maćku) :) Ty jesteś przypisany do mola :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To zapraszam na knajpiany rajd wzdłuż Piwnej. To niedługa uliczka, której przedłużeniem jest Chlebnicka, (na niej mieszka nasza koleżanka margit). Nie ma szans, żebyśmy doszli do niej o własnych siłach ... :) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.12.2007 17:23

A ja myslalem, ze ul. Piwna, to jak korporacja. :) Ale z drugiej strony dawno w Gdansku nie bylem, wiec moge sie mylic. I na marginesie - ale sie wybieram :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

O nie Januszu!:) To Mikołaj obywatelski, tak jak my:) Nie ma nic wspólnego z korporacjami :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.12.2007 17:02

O! Mikolaj korporacyjno-miejski.! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł autorski: "Dzisiaj nie było piwa na Piwnej" :) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

zapomniany + :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajna sprawa :) cieszę się, że tam gdzie nie mogę być, jesteś ty Ewo :) plusior :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.